AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık taban fiyatını Giresun kalite için 84 lira, levant kalite için 82 lira 50 kuruş olarak belirlemişti. Fatih Erbakan fiyatlara tepki gösterdi.

Erbakan yazılı olarak şu açıklamayı yaptı;

Fındık maalesef bu sene de hak ettiği değeri bulamadı. Fındık taban fiyatları beklentilerin altında kaldı” ifadelerini kullanan Erbakan, “Bu noktada üreticiler tarafından kurulan Fiskobirlik'in işlevini yerine getiremez halde olması da çiftçimiz için çok büyük bir kayıptır.

Mevcut şartlar, maliyetler, verilen büyük emek, üreticimizin feryadı göz önünde bulundurulduğunda, bu sene fındık taban fiyatının 140 TL'den az olmaması gerektiği görüşümüzü ifade ediyoruz.

* Tüm tarım ürünlerine olduğu gibi fındığa da en yüksek taban fiyatlarını vererek üreticinin yüzünü güldüren Milli Görüş'ün temsilcisi Yeniden Refah Partisi olarak, her zaman tarım üreticisinin yanında olduğumuzu, gelişmeleri yakinen takip ettiğimizi, üreticilerimizin hak ettiği ürün bedellerini alabilmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.