Aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek verdi. 

Kurultayda kazanan değişimcilerin adayı Özgür Özel’in arkasındaki güç olarak seçim süreci boyunca cumhurbaşkanı adaylığında ismi geçen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu işaret edilmişti. CHP’de kolay kolay değişmeyen dengelerin değişmesiyle raylar da yerine bir türlü oturamadı. Değişimciler tarafından yeniden aday gösterilmediği için sitemde bulunan Tunç Soyer, İmamoğlu'na destek için İstanbul'a geldi.

İmamoğlu, bugün Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü (BJK) ziyaret etti. BJK Başkanı Hasan Arat tarafından Tüpraş Stadyumu’nda karşılanan İmamoğlu’nun yanında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de vardı. Soyer ayrıca İBB'nin Gaziosmanpaşa Yaşam Merkezi Açılış Töreni'ne de katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Soyer, "Türk milletinin gözbebeğine Ekrem Başkan beş yıldır İstanbul’a tutkuyla, sevgiyle, aşkla baktı. Şimdi sıra bizde, ona sahip çıkma sırası bizde" dedi.

"Çünkü İstanbul ve Türkiye’nin kaderi ortak" diyen Soyer, "İstanbul bir kez daha nefes alacak, Türkiye’de hep beraber nefes alacağız. Ekrem Başkanımın yolu açık olsun. Şimdiden zaferimiz kutlu olsun" ifadelerini kullandı.