CHP’li vekilden Erdoğan’a 33 liralık dava

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Mersin’in plaka numarası 33’e göndermede bulunarak 33 TL’lik tazminat davası açtı.

Erdoğan’ın davaya konu olan sözleri şöyle:

”Önceki gün bir CHP milletvekili çıkmış petrol ve doğalgaz arama çalışmalarımızı eleştiriyor. Doğu Akdeniz’deki operasyonlarımızın durdurulması gerektiğini söylüyor. Biz ilk günden itibaren bu tür çağrıları zaten Rumlar’dan işitiyorduk.

Türkiye’nin Akdeniz’de yürüttüğü çalışmalardan Rumların ve diğerlerinin rahatsızlık duyması gayet tabiidir. Burada sorgulanması gereken CHP’nin tavrıdır. CHP’nin hazımsızlığıdır. Ülkemizin enerji güvenliğine dair milli bir meselede CHP’nin bu şekilde savrulması böyle bir gafletin içine düşmesi gerçekten üzücüdür.

Bizi en çok yaralayan CHP’nin Rumlar’ın ağzı ile konuşmasıdır. Türkiye’nin potansiyelini ortaya çıkartacak bu tür stratejik hamilelerden bırak rahatsızlık duymayı herkesin en başta da ana muhalefetin gurur duyması gerekir. Elbette biz Rumlar ve kimi CHP milletvekilleri istemiyor diye doğu Akdeniz’de petrol arama faaliyetlerini durdurmayacağız.”