İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu, sızdırılan toplantısı sonrası ilk kez bugün yapılacak il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları toplantısında buluştu.

10Haber'den Hazar Dost'un haberine göre internetteki forumlarda, geçen günlerde dikkat çeken bir paylaşım oldu. “Güncel CHP datası satılıktır. Sütun sayısı 1 milyondur” başlığıyla yapılan paylaşımın içinde CHP’nin yeni-eski üyeleri, il-ilçe yöneticileri gibi detaylar yer alduç Satıcılar, verilerin son bir ay içerisinde çekildiğini ifade edildi.

Habere göre, yaklaşık 1 milyon üyenin verisinde, TC Kimlik numaraları ve parti üye numaraları da bulunuyor. Fiyatı ise 7 bin TL. Paylaşılan listedeki isimlerden bazıları ise veri sızıntısındaki bilgilerin doğru olduğunu belirtti.

 Eski Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’e ise 14 Mayıs’tan sonraki süreçte sorumluluklarını devrettiğini belirterek, “5 yıl boyunca böyle bir sıkıntı yaşamadık. Bu açık, hızlı bir şekilde tespit edilmelidir. Geçmişte de böyle bir ihbar almıştık, biz süreci çok iyi yürütüp, yargıya taşımıştık” dedi.