CHP'nin bugünkü sert geçen basına kapalı toplantısında Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında polemik yaşandı. Kerimoğlu, İmamoğlu'nu Genel Başkan'a karşı arkadan iş çevirmekle suçlayarak sadece parti için çalışmasını istedi. Bu olay, toplantıda akılda kalanlar arasına girerken Kerimoğlu'nun 1 yıl önce genç kızlar ile restoranda olduğu görülen fotoğrafın bazı basın kuruluşları tarafından yeniden servis edilmesi dikkat çekti.

1 yıl önce çekilen fotoğrafta, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun, karşısında oturan genç kızlar ile Yeşilyurt Spor Tesisleri'ndeki bir restoranda eğlendiği görülüyor.

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlere yönelik olarak belediye başkanları ile bugün bir toplantı gerçekleştirdi.

CHP Genel Merkezi'nde yapılan toplantıda, hafta içinde sosyal medyaya sızan ve içinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bazı CHP'li vekilleri içeren video da gündeme getirildi. 

İmamoğlu, "Ben televizyonlara konuşmadım, aile içinde konuştum ve 200 toplantı yaptım. Buradaki belediye başkanlarının bir kısmı ile de görüştüm. Bu görüşmeler gizli kapaklı değil” dedi.

İMAMOĞLU İLE KERİMOĞLU ARASINDA GERGİNLİK YAŞANDI
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İmamoğlu'ndan sonra söz aldı. İmamoğlu'na çok sert yüklenen Kerimoğlu, “Siz zoom toplantılarıyla genel başkanın arkasından çalışacağınıza partiye çalışın. Ben de önseçim varsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayıyım” ifadelerini kullandı.

Toplantıda yaşanan bu polemik, salonda gerginliğe yol açtı. İmamoğlu süresini aştığında Ahmet Akın, “toparlayalım lütfen” uyarısı yapması üzerine İmamoğlu sert bir şekilde “Hayır toparlamayacağım!” diye çıkıştı.