Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın DEM Parti ifadeleriyle ilgili, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Bizim kapımız, gönlümüz bu ülkede yaşayan herkese, tüm partilere açık 31 Mart’ta sandık kapanır, sandık kapandıktan sonra seçilen belediye başkanımız, herkese dokunur” dedi.

Efes Selçuk’ta, belediye başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başarır, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın DEM Parti ifadelerine şöyle yanıt verdi:

“Ben Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır olarak görüşlerimi söylerim, bir arkadaşıma buradan cevap vermem doğru olmaz ama bizim kapımız, gönlümüz bu ülkede yaşayan herkese, tüm partilere açık 31 Mart’ta sandık kapanır, sandık kapandıktan sonra seçilen belediye başkanımız, herkese dokunur. Sağcısına da solcusuna da dokunur, tüm partililere dokunur, kucak açar. Biz bu ülkede kardeşliği, huzuru, beraberliği getirmek istiyoruz. Asla ayrıştırmayacağız, asla ayrıştırmaya izin vermeyeceğiz.”