CHP’li Ağbaba’dan emeklilikte yaşa takılanlara: AKP’ye oy verirseniz elleriniz kırılsın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 3600 ek gösterge bekleyen devlet memurları ile emeklilikte yaşa takılanlara, “Eğer AKP’ye oy verirseniz elleriniz kırılsın” diye seslendi.

Tunceli’de partisinin seçim bürosunun açılışında konuşan Ağbaba şu ifadeleri kullandı: “Memura 3600 diyordu. Burada beni duyuyorsa polis arkadaşlarım, memur arkadaşlarım, eğer 3600’ü söz verip, onlara oy verirseniz eliniz kırılsın. Haksız mıyım? 3600 diyor, iktidar ben miyim, o zaman ver. Ver 3600’ü biz destekliyoruz. Aranızda emeklilikte yaşa takılanlar var mı? Siz de eğer AK Parti’ye oy verirseniz sizin de eliniz kırılsın. Ne diyeyim başka.”

‘İÇ TARTIŞMAYI BİTİRMELİYİZ’

Anketlerde AKP’nin oylarının düştüğünü savunan CHP Genel Başkanı şöyle konuştu: “Anketlerde AK Parti’nin oyları düşüyor, bizim oylar yükseliyor. Ama şöyle bir şey var, biz birbirimizi yemezsek ki en büyük alışkanlığımız o, başka da kimse bize bir şey yapamaz. Millet aş derdinde, millet ekmek derdinde, millet senin belediye meclisinde kaçıncı sırada olduğunun derdinde değil. Kes sesini otur yerine, ayıptır, bu insanlara yazıktır, günahtır. CHP bayrağını her şartta sallayan insanlara yazıktır. Bu iç tartışmayı bitirmeliyiz. İl genel meclisinde filan sıradayım, belediye meclisinde filan sıradayım hiçbir önemi yok. Bu ayıptır günahtır, bu hiçbirimize yakışmaz. Bırakın bu kavgayı, birbirinizi yemeyin, birbirimizi yemeyelim el ele verelim, kol kola verelim 31 Mart’ın sonu bahar olsun.”

Bakan kapıyı kapattı: EYT gündemimizde yok

‘Ek gösterge’ düzenlemesi seçim sonrasına ötelendi