Sosyal medyada dolaşan ofiste para sayma görüntüleriyle ilgili olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan gelen açıklamada, söz konusu paraların CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının satın alınmasıyla ilgili olduğu ifade edildi. Ayrıca, bu iddiayı desteklemek amacıyla ilgili evrakların da paylaşıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada, paranın CHP'nin yerel teşkilat faaliyetleri ve mülkiyetiyle ilgili olduğu vurgulanarak, kamuoyunu bilgilendirmek adına şeffaflık ilkesine uyulduğu ifade edildi.

CHP'nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrakın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019'dur. Güvenlik kamerası görüntüleri, her ne kadar 10 Aralık 2019'u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019'dur.

4,5 yıl sonra servis edilen görüntülern amacı kuşkusuz CHP ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik olumsuz algı yaratma çabasıdır. Hele hele 4,5 yıl önceki olayı 4 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP Kurultayı ile ilişkilendirmek eşyanın tabiatına aykıdır. Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan'ın avukatlık ofisidir.
Bu görüntüleri söz konusu avukatın bilgisi dahilinde sızdırıldığı alenidir.

GIZk1VTW0AAWfOp