31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için geri sayım devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday isimler netleşmeye başladı. CHP'de Kadıköy için ilk başta Ece Üner'in adı geçerken İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun şerh koymasının ardından ibrenin Mesut Kösedağı'na döndü. Kösedağı'nın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. 

MESUT KÖSEDAĞI KİMDİR?

1984'te İstanbul'da doğan Mesut Kösedağı, eğitim hayatına İstanbul'da başlamış ve ilk, orta ve lise eğitimini tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi eğitimi almış, ardından 2018'de Marmara Üniversitesi'nde Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Askerlik görevini 2011 yılında kısa dönem olarak yerine getiren Kösedağı, bu süreçte uluslararası firmalarda reklam, satış ve organizasyon alanlarında çalışmalar yürüttü. 20132te işletme sektörüne adım atan Kösedağı, günümüzde gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır.

Siyasi kariyerine 2000'de CHP Kadıköy gençlik kolunda başlayan Mesut Kösedağı, 2003'te Kadıköy gençlik kolu yöneticiliği, 2004'te Kadıköy gençlik kolu başkanlığı, 2005'te İstanbul il gençlik kolları yöneticiliği, 2007-2010 yılları arasında CHP Kadıköy ana kademe yöneticiliği gibi görevler üstlendi. Ayrıca kurultay delegeliği, il delegeliği, Kadıköy ilçe delegeliği ve gençlik kolları kurultay delegeliği gibi siyasi pozisyonlarda yer almıştır.

2014-2019 yıllarında Kadıköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevini üstlenen Kösedağı, son olarak Kadıköy ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babası olan Mesut Kösedağı, İstanbul'un sosyal ve politik hayatına katkıda bulunmaya devam etmektedir.