Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), uzun aday belirleme mesaisinin nihayet büyük ölçüde sonuna gelindi. İstanbul için belediye başkan adayı belirleme mesaisinin sonuna gelinirken 39 ilçenin adayı da kamuoyuna tanıtıldı.

Adayların tanıtılmasının ardından yurttaşların en çok merak ettiği konuların başında oy verecekleri adayların kim oldukları geliyor. 

CHP'nin Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu oldu. Peki, Oktay Aksu kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? 

OKTAY AKSU KİMDİR? 

1966 Ordu doğumlu Mustafa Oktay Aksu, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun olmuştur. İstanbul Veteriner Hekimler Odası'nda yönetim kurulu üyeliği yapmış ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Aksu, Ordu Ulubeyliler Derneği'nde Başkanlık ve Ordu Dernekler Federasyonu'nda Genel Başkan Yardımcılığı gibi önemli pozisyonlarda bulunmuştur.

İlçe Meclis Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Başkan Vekilliği gibi çeşitli görevlerde bulunan Aksu, 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinde CHP İstanbul milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Aksu, on sekiz yıldır Sarıyer'de yaşamaktadır.