Pazarda alım gücü düşen komşularının, tezgahında kimi zaman siftah bile yapamayan esnafın dertlerini dinleyen CHP Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, "Cumhuriyet Halk Partisi sosyal belediyecilik anlayışımızı Sarıyer’de daha ileriye taşıyarak hem komşularımız ve  esnafımızla her zaman dayanışma içinde olacağız" dedi.

‘KOMŞULARIMIZIN SIRTINDAKİ YÜKÜ HAFİFLETECEĞİZ'

"Ekonominin kötü gidişatının sorumluları vatandaşın sesini duymuyor" diyen Aksu, "Vatandaşımız gönül rahatlığıyla ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Pazarcımız ürününü satamıyor. Üreticimiz artan maliyetler karşısında çaresiz. Sosyal belediyecilik uygulamalarımızla tüm komşularımızın derdine derman olacak projelerimizle geliyoruz. Bugün pazarcı arkadaşımın önlüğünü taktım. Vatandaş ürünün fiyatını görünce almaktan vazgeçti. Komşularımızın evine istediğini alıp götüremediği bir gerçeklikle karşı karşıyayız. Biz komşularımızın, hiçbir kaygı duymadan pazar alışverişini gönül rahatlığıyla yapacağı koşulların yaratılması için çalışacağız. Hiç durmadan çalışacağız. Çünkü komşularımızın sırtındaki yükü hafifletmeyi asli görevimiz kabul ettik’ şeklinde konuştu. 

Adsız Tasarım 2024 03 01T102025.924KOLLARINI SIVADI, FIRINA EKMEK SÜRDÜ

Sarıyer Merkez, Tarabya ve Kireçburnu mahallelerinde komşularıyla da buluşan CHP Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, komşularından büyük ilgi gördü. Çocuk, genç, yaş almış tüm komşularıyla sohbet eden Aksu, çocuklara ve gençleri yeni Sarıyer’de yeni spor alanların yaratılması için sürpriz projeleri olduğunu söyledi. Kireçburnu’nda fırıncı komşularını da ziyaret eden Aksu, fırıncı esnafının üretimde artan maliyetler karşısında yaşadığı zorlukları dinledi. Esnaf dostu projelerle üreticiye her türlü desteği sunacaklarını belirten Aksu, kollarını sıvadı ve fırına ekmek sürdü.

OKTAY AKSU