CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Konuşmasında yerel yöneticilerin "hizmet üreten", gazetecilerinse "hizmetlerin gerçek sahiplerine ulaşıp ulaşmadığını araştıran" bir konumda olduklarını vurgulayan Aksu, basın emekçilerinin yerel yöneticilerin "gözü kulağı" olduğuna dikkat çekti.

oktay aksu

‘KOLTUKLAR BİZİM DEĞİL, HALKINDIR'

'Aday adaylığı sürecinde Sarıyer'in kanaat önderleriyle, STK'larıyla, spor kulüleriyle görüştüğünü, 'yeni bir başlangıç’ için ilçeye değer katacak projeler üzerine çalışmalara başladığını belirten Aksu; Sarıyer Belediyesi'ni üç dönemdir yöneten Şükrü Genç'e ilçeye bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür etti. 

"Siyaset aynı zamanda bir bayrak yarışıdır. Partimiz demokrasiyi içselleştirmiştir. Seçim döneminde aday adayı olmak herkesin en demokratik hakkıdır" diyen Aksu, "Her Cumhuriyet Halk Partili bilir ki oturduğumuz koltuklar, bizim değil halkın koltuklarıdır. Hiç birimizin oturduğumuz koltuklarda sonsuza kadar kalma gibi bir durumu yoktur. Günü geldiğinde o koltukları bizimle aynı çizgiyi benimseyen başka bir arkadaşımıza devretmekten gocunmayız" şeklinde konuştu. 

'EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ MÜLKİYETTİR' 

Sarıyer'in en önemli sorununun mülkiyet sorunu olduğunu vurgulayan Aksu, "Bu konuda tüm komşularımızın hakkını koruyacak, güvenli ve güçlü bir Sarıyer oluşturmak en temel hedefimizdir" dedi.

İBB arazileri üstündeki konutların tapularının dağıtımına zaten başlandığını belirten Aksu, şahıs arazileri ve diğer kurumlara ait arazilerdeki konutlarla ilgili çözüm önerilerini 6 7 Mart tarihlerindeki düzenleyeceği, 41 projesini açıklayacağı lansmanda ayrıca kamuoyuna açıklayacağını duyurdu. ,

'SARIYER'DE YAŞAMAKTAN HİÇ VAZGEÇMEDİM'

Basın mensuplarının soruları üzerine 18 yıldır Sarıyer'de, Uskumruköy'de yaşadığını açıklayan Aksu, partisinin görevlendirmesiyle Sarıyer dışında çalıştığı olsa da burada yaşamaktan hiç vazgeçmediğini söyledi. 

Önseçimle gelerek Sarıyer Belediye Meclisi'nde görev yaptığını, daha sonra partisinin görevlendirmesiyle Kartal'da çalıştığını belirten Aksu, Uskumruköy'deki düzenini hiç bozmadığını belirtti. 

DİĞER ADAY ADAYLARIYLA 'KOL KOLA YOL YÜRÜYECEĞİZ'

Adaylığı açıklandıktan sonra 16 aday adayını da arayıp görüştüğünü söyleyen Aksu, "3 5 güne kalmaz tüm arkadaşlarımızla kol kola yol yürüdüğümüzü göreceksiniz" diye konuştu.

oktay aksu