Türkiye, seçim atmosferine girmiş durumda. Parti listeleri netleşti, vaatler sıralandı ve şimdi adayların performansı önemli hale geldi. 31 Mart gecesi hangi parti veya adayın öne çıkacağı merak konusu ve bu soruya cevap arayan anket şirketleri çalışmalarını sürdürüyor.

CHP'nin uzun yıllardır yönettiği İzmir'de, ORC adlı anket şirketi yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Anket , büyükşehir ve ilçelerde desteklenen adayları belirlemek amacıyla 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında 5400 katılımcıyla gerçekleştirildi.

ORC'nin son anketine göre, uzun süre duyurulmayan CHP'nin adayı Cemil Turgay, yüzde 40,1'lik destek oranıyla ilk sıraya yerleşti. Cumhur İttifakı'nın adayı Hamza Dağ ise yüzde 31,2 oranında destek aldı. Bu sonuçlar, 2019 seçimlerindeki yüzde 20'lik farkın şu anda yüzde 9 civarında olduğunu gösteriyor, bu da dikkat çekici bir azalma olarak karşımıza çıkıyor.

İYİ Parti adayı Ümit Özlale, yüzde 13,6 oranında destek alırken, kararsızların oranı yüzde 6,5 olarak belirlendi. DEM Parti adayı Akın Birdal ise yüzde 5,5'lik destekle dikkat çekiyor. Diğer adayları destekleyenler ise yüzde 3,1 oranında çıktı.

CHP'nin kalesinde çarpıcı anket sonucu! Aradaki fark şaşırttı - Sayfa 4