Dr. Niyazi Nefi Kara, Antalyalıların ve Manavgatlıların yakından tanıdığı bir isim. Şehirde Halkın Doktoru olarak tanınan Kara, Antalyalılara uzun süre hekim olarak hizmet etti.

İki dönem de TBMM'de milletvekili olarak Antalya'yı temsil eden Dr. Niyazi Nefi Kara, şimdi de Manavgat'ı mutlu insanların kenti yapmak için hizmete devam etmek için kollarını sıvamış.

CHP'nin Manavgat Belediye Başkan Adayı sayın Dr. Niyazi Nefi Kara'nın Manavgat ile öne çıkan projeleri şunlardır:

“Sosyal Yaşam Merkezi” ile Manavgatımızdaki eğitimcilerimiz için gerek boş zamanlarını geçirebilecekleri bir sosyal tesis, gerekse de kentimize gelen eğitimcilerin kısa süreli barınma ihtiyacını karşılayayacak bir konaklama tesisi inşa edeceğiz.

“Manavgat Güneş Enerji Sistemleri (Man-Ges) Projesi” ile ilk etapta yeni yapılacak olan belediye hizmet binalarına ve parklara kurulacak olan mini enerji santralleri ile elektrik ihtiyacının güneş enerjisinden elde edilmesi sağlanacaktır.

Özellikle kırsal bölgelerdeki hemşehrilerimizin -özellikle de çocuklarımızın- kent merkezindeki sosyal etkinliklere ulaşmakta zorluklar çektiklerini biliyoruz. Onların hem sosyalleşmelerine ön ayak olmak, hem de keyifli zaman geçirmelerini sağlamak için gezici tırımız ile sinemayı ve tiyatroyu mahallelerine getireceğiz.

Hayatın her alanında olduğu gibi otizmli çocuklarımızın tanısının konulması, eğitimlerinin sürdürülmesi, kişisel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi, bunun da ötesinde  ailelerine psikolojik destek sağlanması için “Manavgat Otizm Merkezi”ni kuracağız.

Manavgat merkezindeki hastanelere acil ulaşım zorluğu yaşayan ya da Antalya’daki daha teşekküllü bir hastaneye sevk edilmesi gereken hastalarımızın yüksek donanımlı yeni “hasta nakil araçları” ile yanlarında olacağız.

MANAVGAT SOSYAL AKTİVİTE MERKEZİ

Bu proje ile her yaştan Manavgatlı hemşehrilerimizin sosyal ve kültürel gelişimini sağlamak, onlara boş zamanlarını kaliteli hobi faaliyetleri ile geçirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Merkez bünyesinde Bisiklet Kulübü, Tiyatro Kulübü, Satranç Kulübü, Latin Dansları Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Sinema Kulübü, Kitap Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Halk Müziği Kulübü kendiliğinden kurulacaktır.

Proje Üretim Merkezi’nde yaratıcı fikirleri olan kadınlara, gençlere, çocuklara, girişimci esnafa, KOBİ’lere, sivil toplum örgütlerine fikirlerini hayata geçirebilmelerini sağlayacak ücretsiz proje eğitim ve danışmanlık hizmeti sunulacaktır.

Manavgat Çiftçi Danışma Merkezi ile her an ve her koşulda çiftçilerimizin ve besicilerimizin yanında olacağız. Ziraat mühendisi ve ziraat teknikerlerinden oluşan saha ekibimiz yeni teknoloji üretim tekniklerinin çiftçilerimize öğretilmesi, bitkilerinin en verimli şekilde üretilmesi ve zirai hastalıklara karşı en iyi şekilde mücadele edilebilmesi için ücretsiz danışmanlık desteği verecektir.

“Spor Okulları Projesi” ile her yaş grubundaki çocuklarımızın spora başlamalarını teşvik edip, çocuklarımızın ekip ruhu, dayanışma kültürü ve spor disiplini ile gelişimlerini amaçlıyoruz.

“GÖÇ YOLU PROJESİ”

Manavgatımızın tarihi ve doğal güzelliklerine sahip çıkmak, dağlarımızın, yaylalarımızın, akarsularımızın güzelliklerini dünyaya tanıtmak için Göç Yolu ya da Tuz Yolu olarak bilinen güzergahı kültür ve doğa turizmine kazandıracağız.

Kariyer Destek Ofisi, Manavgat’ta turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu “ara eleman” ve ​“kalifiye personel” açığını kapatmak için “iş güvenceli” özel bir mesleki eğitim ve uygulama programını başlatarak istihdam olanaklarını yılın 12 ayına çıkaracak imkanları artıracaktır.

“MANAVGAT SU PROJESİ”

Manavgatımızın en değerli varlıklarından biri şüphesiz “kaynak suyu”. Bu kapsamda “Manavgat Su” markası altında belediyemiz tarafından su dolum ve satış işletmesi kurarak hem suyumuzun boşa akmamasını sağlayacağız, hem de hemşehrilerimize istihdam sağlayarak önemli bir yatırıma imza atacağız.

“YAŞAM KÖY PROJESİ”

“Turizm Yaşam Köyü” adını verdiğimiz proje ile 1+0, 1+1 ve 2+1 dairelerden ve az katlı bloklardan oluşan yeni bir yaşam alanı (uydu kent) oluşturacağız.

MARKAMIZ MANAVGAT” PROJESİ

Manavgatımızda üretilen ve buram buram kalite kokan ürünlerimizi “Markamız Manavgat” Projesi ile Türkiye’ye açıyoruz.

Manavgatlı hemşehrilerimiz özellikle ağız ve diş sağlığı ile ilgili hizmetlere erişimde sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi için son teknoloji ile donatılmış, alanında uzman hekimlerin ücretsiz hizmet vereceği “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” kuracağız.

“MANAVGAT YAŞAM BOYU ÖĞRENME MERKEZİ”

Öğrenmenin çocukluktan yaşlılığa sürekli devam eden bir süreç olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçla tüm yaş gruplarındaki Manavgatlı hemşehrilerimizin entelektüel, akademik, kültürel ve sanatsal öğrenme süreçlerini Manavgat Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi’nde tek bir çatı altında toplayacağız.

“MANAVGAT-YÖNET UYGULAMASI”

Manavgatlı hemşehrilerimiz artık yaşadığı kentin geleceğine kendisi karar verecek. “Manavgat’ı Birlikte Yönetiyoruz” sloganı ile çıktığımız bu yolda dünyanın en ilerici ve en demokratik yönetim modelini Manavgatımıza getiriyoruz.