Şişli metro durağında intihar

0
126

Durakta bekleyen bir kadın kendini raylara attı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay, Şişli-Mecidiyeköy metro durağında saat 13.10’da meydana geldi.

Olay nedeniyle metro seferleri Şişli-Mecidiyeköy durağında durduruldu. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri kadının hayatını kaybettiğini belirledi.

Ekiplerin çalışmaları devam ederken, metro durağı kapatıldı. Seferler Yenikapı-Osmanbey ve Levent-Hacıosman arasında yapılıyor.

Metro İstanbul’dan yapılan duyuruda ise, “M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattında geçici bir süre seferlerimiz Yenikapı-Osmanbey ve Levent-Hacıosman istasyonları arasında yapılmaktadır. Sefer yapılamayan Osmanbey-Levent istasyonları arasında İETT, ücretsiz otobüs seferi yapmaktadır” denildi.

​Daha sonra yapılan ayrı bir açıklamada, “M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı Mecidiyeköy/Şişli istasyonunda bir vatandaşımızın intihar girişiminde bulunması nedeniyle Osmanbey-Levent istasyonları arasında hizmet verilememektedir. Mecidiyeköy/Şişli ve Gayrettepe istasyonları işletmeye kapatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un “M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattının Şişli-Mecidiyeköy istasyonunda raylara atlayan vatandaş nedeniyle Şişli-Mecidiyeköy ve Gayrettepe istasyonları bir süreliğine işletmeye kapatılmıştır” sözleri ise tepkilere neden oldu.

Ongun’un Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

 

Bir Yorum Yazın