Grammy ödüllü şarkıcı Beyoncé'nin heyecanla beklenen yeni albümü nihayet piyasaya sürüldü. "Act 2: Cowboy Carter" adını taşıyan albüm, 29 Mart'ta müzikseverlerle buluştu. Çıkışından hemen sonra albüm, satış rekorları kırdı. Billboard 200 ve Top Country Albums listelerine bir numaradan giriş yaparak 407 bin kopya sattı ve 2024'ün en yüksek albüm satış rekorunu kırdı. Ayrıca, "Cowboy Carter" Beyoncé'nin Billboard 200 listesinde sekizinci kez bir numaraya yerleşen albümü oldu.

Ancak, bazı albüm versiyonlarında şarkı eksikliği tartışmalara neden oldu. Plak ve CD baskılarını alan hayranlar, bazı şarkıların eksik olduğunu fark ettiler. Albümün dijital versiyonunda bulunan beş şarkının, plak ve CD baskılarında yer almadığı belirlendi. Bu şarkılar "Flamenco", "Oh Louisiana", "The Linda Martell Show", "Spaghetti" ve "Ya Ya" olarak açıklandı.

Albümü satın alan bazı sosyal medya kullanıcıları, hayal kırıklıklarını dile getirdi. "Eksik bir albüm nasıl satılabilir?" gibi yorumlar yapıldı. BBC'nin haberine göre, bu durumun nedeni, Beyoncé'nin sonradan bu şarkıları albüme eklemesi olabilir. Plak versiyonları aylar öncesinden sipariş edildiğinden, albümün son halini uzun zaman önce almış olabileceği belirtiliyor.

Öte yandan, albümdeki "Texas Hold 'Em" şarkısı müzik listelerinde zirveye yerleşti ve Beyoncé'yi country müzik listesinde bir numaraya taşıyarak tarihe geçirdi. Bu, müzik tarihinde country müzik listesinde bir numaraya yükselen ilk siyah şarkıcı unvanını getirdi.