Beyoğlu adayı Alper Taş’ın ‘sözü söz’: Telefon numaramı vereyim, gelmezsem ara

CHP tarafından Beyoğlu Belediye Başkan adayı gösterilen Alper Taş, seçim öncesi gelip vaatlerde bulunan adayların seçildikten sonra yanlarına gelmediğini söyleyen bir vatandaşa söz verdi: “Biz geleceğiz. Numaramı vereyim, gelmezsem ara.”

‘VATANDAŞIN ONAYI OLMADAN HİÇBİR PROJEYE DESTEK YOK’

Gazete Duvar’ın haberine göre seçim çalışmaları kapsamında ilçe mahallelerini gezen Taş’a, Beyoğlu Belediyesi’nin kentsel dönüşüm konusunda yıllardır yol alamadığını ifade eden bir seçmen, “Evlerimiz neredeyse yıkılacak kadar eski ama 7 yıldır belediye bize yeni ev yapacak diye bekliyoruz. Bize destek verene biz de destek vereceğiz” diye konuştu.

Bir başka seçmen de Taş’ın seçimi kazanması halinde ilk iş olarak kentsel dönüşüm sorununa çözüm üretmesini istedi. Taş, “Kentsel dönüşümde vatandaşların onayının dışındaki hiçbir projeye destek vermeyeceğiz” diye yanıt verdi.

‘SORUNLARI MAHALLE MECLİSLERİ ELİYLE ÇÖZECEĞİZ’

Bölgede otopark sorununun ciddi boyutlara ulaştığını ifade eden vatandaşların mahallede yeşil alan ve okul eksikliğinin de ciddi bir sorun olduğunu dile getirmesi üzerine CHP’nin Beyoğlu adayı, “Seçildiğimde mahallelinin tüm sorunlarını sizin de içerisinde yer alacağınız mahalle meclisleri eliyle çözeceğiz” dedi.

‘BİZ GELECEĞİZ, GELMEZSEM ARA’

Bir vatandaşın, “Herkes seçim öncesi buraya gelip vaatlerde bulunuyor ama seçildikten sonra bir Allah’ın kulu yanımıza gelmiyor” sözü üzerine Alper Taş, “Biz geleceğiz. Sana telefon numaramı vereyim, eğer gelmezsem ara beni” diyerek karşılık verdi.

‘RAHATSIZ OLMAK İÇİN ADAYIZ’

Başka bir seçmenin, “Piripaşa’da yapılmasını istediğimiz çok şey var. Başkan olduğunuzda yanınıza gelerek sizi rahatsız edeceğiz” sözüne ise Taş’ın yanıtı, “Biz rahatsız olmak için adayız” oldu.