Beykoz'da 187 kiloluk orkinos avlayan bir balıkçı, şaşkınlık yarattı. İstanbul'da balık stoklarının azaldığını düşünen bir vatandaş, "Bunu kendi gözümle görmesem İstanbul'da böyle bir balık yakalandığına inanmazdım" şeklinde konuştu. Balıkçı, Çubuklu'dan teknesiyle açılarak oltasına dev orkinos takılınca, balığı çekmekte zorlanınca, cep telefonuyla irtibata geçerek yardım istediği 44 yaşındaki profesyonel dalgıç Mahmut Sevim'den destek aldı.

Mahmut Sevim, balıkçıya yardım etmek için denize atladı. 1.5 saatlik bir mücadele sonunda, zorlu bir zıpkın saldırısıyla orkinosu yakaladı. Balığı karaya çıkarmak için ise 11 kişi gerekti. Beykoz Çubuklu'da avlanan 187 kiloluk dev orkinos, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Profesyonel dalgıç Mahmut Sevim, denizde orkinosu gördüğünde hemen zıpkınla saldırarak balığı yakaladığını belirtti. 1.5 saatlik bir çaba sonunda, ekip tarafından 11 kişilik bir güçle balık el arabasıyla soğuk hava deposuna taşındı. Mahmut Sevim, balığı ilk gördüğünde onun varlığını fark etmediğini, ancak sonra belirdiğini ifade etti. 187 kilogram ağırlığındaki orkinos, el arabasıyla taşınarak soğuk hava deposuna gönderildi.