Beyazıt’ta yaşanan otobüs kazasında ayakları kopan akademisyenin durumu ağır

0
674

Beyazıt’ta bugün yaşanan otobüs kazasında akademisyen Mine Sarsağ Gümüş’ün ayaklarının koptuğu öğrenildi. Akademisyenin hayati tehlikesi devam ediyor.

Beyazıt Meydanı’nda bir halk otobüsü henüz belirlenemeyen nedenle yaya yoluna girdi. Otobüs, park halindeki çok sayıda araca çarparak durabildi. Kazanın haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi, polis ve itfaiye sevk edildi. Polis, yolu trafik akışına kapatıp çevrede güvenlik önlemi aldı. Olayda yaralanan 3 kişi bölgeye sevk edilen ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Yaralılardan 65 yaşındaki Çinli Cuichan Zhou, Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Mine Sarsağ Gümüş ise Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İki ayağı koptuğu öğrenilen Gümüş’ün hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Mine Sarsağ

OTOBÜS ŞOFÖRÜ GÖZALTINA ALINDI

Kazanın ardından halk otobüsünün şoförü gözaltına alındı. Hasar gören 16 aracı kaldırmak için çalışma başlatıldı. Olay yerinden halk otobüsünün kaldırılmasının ardından, yol araç trafiğine açıldı.

DHA

Halk otobüsü yayalara çarptı: Yaralılar var