Süper Kupa tartışmaları üzerine Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüz, 2010-2011 sezonunda oynanması gereken Süper Kupa finalini oynamalarının hakları olduğunu bir kez daha vurgulamaktadır.

Beşiktaş JK olarak, müzemizde hiçbir haram kupa bulunmamaktadır. Siyasetle aramıza her zaman mesafe koyarak, tüm siyasi partilere eşit mesafede durmayı başarmış onurlu bir geçmişe sahibiz.

Kulübümüzü siyasi ikballer doğrultusunda tehlikeli polemiklere çekmeye çalışanlara fırsat tanımayacağız. Yapılan isnadın hiçbir maddi ve hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Bu sebeple, bu tür ifadelerle kulübümüzü lekeleyenler yargı önünde hesap vereceklerdir. Şanlı tarihimizi lekelemek isteyenler, aldıkları cezalarla kamuoyu tarafından açıkça tanınacaktır.

Kulübümüzü siyasete alet ederek isnatta bulunulması suç teşkil etmektedir ve bu haksız ve hukuka aykırı isnatlara karşı her türlü hukuki ve cezai yola başvurulacaktır.

2010-2011 Sezonu Süper Kupa final maçını oynamak Beşiktaş'ın hakkıdır ve bunu herkesin bilmesi gerekmektedir. Bu kupayı kazanmak için sahaya çıkıp şerefimizle mücadele edeceğiz, her zaman olduğu gibi."