Beşiktaş Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in açıklamalarına yanıt verdi. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklama şu şekildedir:

"Beşiktaş JK olarak, hemen şimdi, herkese eşit mesafede, Türk futbolunda adaleti temsil eden güven veren bir yönetim için derhal seçim istiyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana düşüncemizi hiç değiştirmedik ve geri adım atmadık. Beşiktaş Kulübü olarak, Türkiye Futbol Federasyonu ile bağlı kurumların istifa edip yeni demokratik bir yönetim belirlemesini istedik.

Tüm futbol kamuoyu şunu görüyor ki "Türk futbolu hak ettiği şekilde yönetilemiyor" ve derin bir kaos içinde. Bu kaostan kurtulmak için net, cesur ve hızlı aksiyon almak gerekiyor. Herkesin tek derdi futbolun geleceği olmalı.

Üzülerek görüyoruz ki, TFF'yi istifaya çağıranlar, zaman kaybetmeyelim diyenleri suçluyor. Kaos içinde geçen her gün, yeni sorunların ve risklerin oluşmasına neden oluyor.

Seçim kararı geç alınmış doğru bir karar olabilir ancak tarihi kesinlikle yanlıştır. Gereksiz zaman kaybına tahammülümüz kalmadı. Yeni sezon ile ilgili çalışmalar, yeni yönetim ve kurullar tarafından yapılmalıdır. Yeni yönetime daha geniş zaman ve hareket alanı yaratılmalıdır.

Sayın Dursun Özbek'in açıklamasını son derece talihsiz ve Türk futboluna katkıdan uzak olarak değerlendiriyoruz. Bizim tavrımız hep net oldu. Yönetim ve kurulların seçimle belirlenmesini, seçimlerin de çok adaylı olarak yapılmasını istiyoruz.

Amacımız adil, rekabetçi, gelişen, uluslararası arenada saygı gören Türk futbolunu tesis etmektir."