CHP’nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu, “Sanatçıdan belediye başkanı olur mu?” eleştirilerine yanıt verdi.

 BirGün’ün sorularını yanıtlayan Beşikçioğlu '' Sanatçı toplumu ve toplumun içinde bulunduğu durumu en iyi analiz edendir. Müteahhitten belediye başkanı oluyor da sanatçıdan neden olmasın?” dedi.

Beşikçioğlu konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

''Siyaset bir acayip alan. Hala şaşırdığım ve hep şaşıracağım şeyler olacak. Bir dostum şöyle bir aktarma yaptı geçenlerde, izniniz olursa anlatayım. AKP’li genç bir milletvekili kürsüdeki muhalefet milletvekiline şöyle bağırıyor: “Siyaset yapma”.  Güler misin ağlar mısın? Siyasetin merkezinde böyle tepki gösteriliyor. İçtiğimiz suda yediğimiz ekmekte, kullandığımız aracın mazotunda siyaset var. Çünkü siyaset belirliyor hayatın her alanında nasıl ve ne şekilde konumlanacağımızı ,neyi nasıl tüketeceğimizi ve hatta ne yazık ki nasıl yaşayacağımızı. Evet, sanatçıyım ama ben de bu ülkede yaşıyorum. Babayım, eşim, işçiyim, emekçiyim, işverenim. Benim de evladımın geleceği için kaygılarım var. Sanatçı toplumu ve toplumun içinde bulunduğu durumu en iyi analiz edendir. Muhasebeciden, müteahhitten belediye başkanı oluyor da sanatçıdan neden olmasın? Bir sanatçının hayal dünyası, yaratıcılığı ve estetik duygusu hangi siyasetçide var acaba?''