Bella Hadid, son yılların en popüler modellerinden biri ve Dr. Julian De Silva'nın altın oran hesaplamalarına göre dünyanın en güzel kadını unvanını kazandı.

De Silva, Hadid'in yüz hatlarının altın orana %94.35 oranında uyduğunu ve bu nedenle estetik açıdan en kusursuz yüze sahip olduğunu belirtti.

Hadid'in gözleri, kaşları, burnu, dudakları, çenesi ve kulakları, altın orana en yakın oranlarda olduğu için estetik açıdan kusursuz bir yüze sahip olduğu söylendi. Ancak bir detay atlanmış gibi görünüyor.

ESTETİK İTİRAFI

Güzellik ikonu aslında oldukça estetikli. Bella Hadid, 14 yaşında burun estetiği yaptırdığını ve bu kararından şimdi pişmanlık duyduğunu geçtiğimiz yıl itiraf etmişti.

Bella Hadid'in geçmiş hali gündeme geldi. Daha önce,

"İnsanlar, güzelliğim için birçok estetik operasyon geçirdiğimi düşünüyor, ama aslında yüzümdeki doğal özelliklerin farkında olmak istiyorum. Dudak dolgusu yaptırmaktan korkuyorum, yüzümün doğal yapısını bozmak istemiyorum. Kontür uygulaması yaparak burnum ve çenemdeki görünümü iyileştiriyorum. Doğru kontür tekniklerinin hayati önemini anlamak insanlar için çok önemli" şeklinde konuşmuştu.