Belek, Antalya ilinde bulunan popüler bir turizm merkezidir. Güzel plajları, lüks tatil köyleri ve birinci sınıf golf sahaları ile tanınır. 

Belek, bölgenin en büyük şehri olan Antalya'nın yaklaşık 30 kilometre doğusunda yer almaktadır.

Antalya Havalimanı (AYT), bölgeye bağlanan çok sayıda iç ve dış hat uçuşu ile Belek'e ana giriş kapısı olarak hizmet vermektedir.

BELEK HAKKINDA BİLGİLER
Belek, başta golf tutkunları olmak üzere dünyanın dört bir yanından turist çeken bir tatil beldedir. Özel plajlar, yüzme havuzları, spa tesisleri, restoranlar ve eğlence seçenekleri dahil olmak üzere çok çeşitli olanaklar sunan çok sayıda üst düzey, her şey dahil tesise ev sahipliği yapmaktadır.

Avrupa'nın en iyi golf sahalarından bazılarına sahip olan Belek, golf konusunda uluslararası tanınırlık kazanmıştır. 

Belek, bozulmamış kumlu plajları, berrak suları ve gür yeşillikleri ile büyüleyici bir doğal çevre kuşanmıştır. Bölge aynı zamanda dingin ve huzurlu bir atmosfer yaratan çam ormanlarıyla da tanınır.

Belek, ağırlıklı olarak bir tatil beldesi olsa da, çeşitli tarihi ve kültürel cazibe merkezlerine yakın bir konumdadır. Ziyaretçiler, bölgenin zengin tarihi ve mimarisine bir bakış sunan Perge ve Aspendos gibi antik kalıntıları keşfedebilir.

BELEK'E NASIL GİDİLİR?
Belek, Antalya şehir  merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden 50 dakikalık bir süre içinde Belek'e ulaşılabilir.

Belek'e hem karayolu hem de havayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye'nin pek çok ilinden Antalya'ya direkt uçuşlar bulunmaktadır. Antalya havalimanı ile Belek arası yaklaşık 30 km mesafedir.

Havayolunu kullanarak Belek'e gelecek olanların önce Antalya havaalanına gelerek buradan servisler ile Belek'e gitmesi gerekmektedir.

Karayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler için de Türkiye'nin pek çok ilinden otobüs kalkmaktadır. Bununla beraber özel araç ile ulaşım da mümkündür.