Bekle bizi Vitoria

2019 yılı Türk basketbolu için çok önemli bir sene oluyor. Fenerbahçe Beko ile birlikte Anadolu Efes’te Final Four yolunda rakiplerini eleyerek Vitoria vizesini aldılar. Rekabetten öte gururla izleyeceğimiz bir Final Four bizi bekliyor!

Son sekizde iki eski yoldaş Obradovic ve Saras’ın takımları karşılaştı. Avrupa tarihinin en iyi koçu Obradovic, eski oyuncusu Saras’ın ekibi Kaunas’ı eleyerek 5. kez üst üste Final Four’a yükselme başarısını gösterdi. Fenerbahçe Beko için söylenecek çok fazla bir şey yok açıkçası çünkü sürekli o seviyedeler ama diğer yandan geçen sene Euroleague’de sonuncu olmuş ve bütçesini de daraltmış Anadolu Efes için söylenecek birkaç notum var. Rakip Barcelona Lassa idi.

Öncelikle sene başında yeni gelmiş 9 oyuncu vardı. Bir sezon içerisinde takım olgusunu oluşturmak çok zordu. Karakter olarak çok doğru oyuncuları aynı takıma toplamak ve herkesin rolünü bilerek zamanı geldiğinde sazı çalması çok önemliydi. Bu birlikteliği sağlayan başta Alper Yılmaz olmak üzere tüm personel ve teknik kadronun değeri büyük.

Buna ek olarak Anadolu Efes bu sene 13. Adamı eski zamanlardaki gibi her an arkasında hissetti. Maç sonlarında takım taraftar ile selamlaşmadan, tüm stadı selamlamadan ayrılmadı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda dolu tribünler önünde gücü arkasına alarak oynamak Anadolu Efes’i sezon boyunca ileri iten etmenlerden biri oldu.

Bir diğer konu ise Ergin Ataman. Seveni kadar sevmeyeni de var elbette ama açıklamaları, tweetleri, kriz yönetimi, doğru oyuncuları doğru anlarda kullanması ile farkı yarattı. Beşiktaş ve Galatasaray’da elde ettiği başarıların yanı sıra bu sene Anadolu Efes’e Final Four yaptırarak Türk basketboluna damga vurmaya devam eden Ataman, Barcelona maçı sonunda klasikleşmiş sevinci ile Vitoria vizesini kutladı ve yıllar sonra Anadolu Efes’i hak ettiği yere yeniden çıkardı. Maçın ikinci yarısında Atman’ın hiç mola almadığını da eklemeden geçemeyeceğim!

Şimdi Final Four’un tadını çıkarmanın tam vakti! İki temsilcimizden biri kesinlikle finalde olacak. Teşekkürler Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes!

Eğitimin AKP’si

Ders kitaplarını artık biz veriyoruz: Bu sayede bir kısım yandaşlarımızı zengin ediyoruz, her sene herkese yeni kitap vererek kitapların başkası tarafından kullanılmadan tek kullanım...

Eğitimde çöküş

Yazımın başlığını Destek yayınlarından bu günlerde çıkan“Eğitimde Çöküş – İnanç Eksenli Eğitim ve Sonuçları” kitabımın adından aldım. Eğitim nasıl “çökertildi”, yeni öğretim yılına girdiğimiz...

Adli yıl açılışı: Adaletin teslimi

Mevzuata göre adli yıl; her yıl 01 Eylül'den 20 Temmuz'a kadar olan süredir. Adli yıl açılışı Yargıtay Kanununun “Her adli yıl, Ankara'da Yargıtay 1....

Vakıf-Cemaat ve devlet işbirlikleri

İktidarda beşinci dönemini yaşayan AKP hükümetleri, kendilerine taban desteği sağlayan vakıf, dernek ve cemaatlerle “karşılıklı beslenme” esasına dayanan ilişkisini gün geçtikçe perçinledi. Yerel yönetimler...

Bi’ bitmediler

Kripto FETÖ'cüler, Atatürkçülere FETÖ'cü iftirası atmaktan bıkmıyorlar, usanmıyorlar üstelik utanmıyorlar...