Ana Sayfa Gündem Bekle bizi Vitoria

Bekle bizi Vitoria

2019 yılı Türk basketbolu için çok önemli bir sene oluyor. Fenerbahçe Beko ile birlikte Anadolu Efes’te Final Four yolunda rakiplerini eleyerek Vitoria vizesini aldılar. Rekabetten öte gururla izleyeceğimiz bir Final Four bizi bekliyor!

Son sekizde iki eski yoldaş Obradovic ve Saras’ın takımları karşılaştı. Avrupa tarihinin en iyi koçu Obradovic, eski oyuncusu Saras’ın ekibi Kaunas’ı eleyerek 5. kez üst üste Final Four’a yükselme başarısını gösterdi. Fenerbahçe Beko için söylenecek çok fazla bir şey yok açıkçası çünkü sürekli o seviyedeler ama diğer yandan geçen sene Euroleague’de sonuncu olmuş ve bütçesini de daraltmış Anadolu Efes için söylenecek birkaç notum var. Rakip Barcelona Lassa idi.

Öncelikle sene başında yeni gelmiş 9 oyuncu vardı. Bir sezon içerisinde takım olgusunu oluşturmak çok zordu. Karakter olarak çok doğru oyuncuları aynı takıma toplamak ve herkesin rolünü bilerek zamanı geldiğinde sazı çalması çok önemliydi. Bu birlikteliği sağlayan başta Alper Yılmaz olmak üzere tüm personel ve teknik kadronun değeri büyük.

Buna ek olarak Anadolu Efes bu sene 13. Adamı eski zamanlardaki gibi her an arkasında hissetti. Maç sonlarında takım taraftar ile selamlaşmadan, tüm stadı selamlamadan ayrılmadı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda dolu tribünler önünde gücü arkasına alarak oynamak Anadolu Efes’i sezon boyunca ileri iten etmenlerden biri oldu.

Bir diğer konu ise Ergin Ataman. Seveni kadar sevmeyeni de var elbette ama açıklamaları, tweetleri, kriz yönetimi, doğru oyuncuları doğru anlarda kullanması ile farkı yarattı. Beşiktaş ve Galatasaray’da elde ettiği başarıların yanı sıra bu sene Anadolu Efes’e Final Four yaptırarak Türk basketboluna damga vurmaya devam eden Ataman, Barcelona maçı sonunda klasikleşmiş sevinci ile Vitoria vizesini kutladı ve yıllar sonra Anadolu Efes’i hak ettiği yere yeniden çıkardı. Maçın ikinci yarısında Atman’ın hiç mola almadığını da eklemeden geçemeyeceğim!

Şimdi Final Four’un tadını çıkarmanın tam vakti! İki temsilcimizden biri kesinlikle finalde olacak. Teşekkürler Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes!

12,426BeğenenlerBeğen
6,984TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

SON HABERLER

Üniversite hastaneleri borç batağında!

Üniversite hastaneleri Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) tebliğinin güncellenmemesi nedeniyle borç batağına girdi.

İran’da zam protestosu sürüyor: İçişleri bakanı Fazli’den açıklama

İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, ülkede devam eden protestolara ilişkin, "Şimdiye kadar müdahale etmekten sakınan güvenlik güçleri, gösterilerin bu şekilde devam etmesi halinde düzeni sağlamak için gerekli adımları atmak zorunda kalacaktır" dedi. 

Meclis gündemine taşındı: Siyanür satışı araştırılsın

İstanbul ve Antalya’da bir ayda üç ailenin siyanürle intihar etmesi sonrası siyanür satışı tartışma konusu oldu. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, TBMM’ye sunduğu...

Ziya Selçuk’tan öğretmenlere 3600 ek gösterge açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlık bütçesinin TBMM'deki görüşmelerinde, öğretmenlere 3600 ek gösterge ile ilgili soruyu yanıtladı

AKP kulisleri bunu konuşuyor: Erdoğan bırakacak mı?

AKP kulislerinde Erdoğan'ın AKP Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakabileceği konuşuluyor.