Tarkan, Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen Yarının Köyleri projesi için bir kez daha kamera karşısına geçmişti. Çekimler, projenin ilk aşamasında belirlenen 3 pilot köyden biri olan Adana’nın Kürkçüler Köyü’nde gerçekleşti. Ekim 2022’den bu yana devam eden projenin lansman filminde de rol alan Tarkan, “Yarının Köyleri’nin bir hayalden gerçeğe dönüşmesine bizzat tanık olmak ve aradan geçen zamanda yaratılan pozitif etkiyi görmek çok güzel. Sosyal duyarlılığı yüksek bir marka olarak Trendyol’un köylere kurduğu dijital köprülerin kırsal kalkınma adına önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” demişti.

Gazeteci yazar Banu Avar ise sosyal medya paylaşımında “Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından biri ikna ediliyor, ön planda o var sonra çok umurlarındaymış gibi Yarının Köyleri adı altında bir proje devreye sokuluyor. Önce tüm Afrikanın canını çıkardılar. Şimdi sıra Türkiyede!

Ey Adanalı kardeşlerim UNDP dünya halklarının düşmanıdır. Bu örgüt küresel elitlerin öncü örgütlerinden biridir. Zemberek adlı kitabımda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Zehiri bala bulayanlara geçit vermeyin!” ifadelerini kullanmıştı.

Odatv, Banu Avar’ın UNDP’ye ilişkin uyarısı hakkında bir haber yayımladı. ‘Odatv.com’ imzasıyla yayımlanan haberin paylaşımında, “Gazeteci yazar Banu Avar, Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen Yarının Köyleri projesini tanıtan Megastar Tarkan’ı eleştirdi.” ifadelerine yer verildi.

Banu Avar sosyal medya hesabından, Odatv'nin bu haberine tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“İşte bu gibi bir haberleştirme tipik bir saptırma örneği.. Burada altını çizdiğimiz konu UNDP’nin çeşitli ülkelerdeki hedefleri Oysa sanatçı öne çıkarılıyor esas konu perdeleniyor”