Balyoz mağduru Tümgeneral, gerici Mustafa Armağan’ın yazısını hatırlattı: Çanakkale’de Kemalist mitolojinin örttüğü bir yenilgi

Cumhuriyet’in kazanımlarının yok edildiği bir dönemde, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü anılıyor. Cumhuriyet’in düşmanları ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bu tarihi zaferin dışında tutmma mücadelesi veriyor…

Balyoz mağduru emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz da Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü’nde gerici kimliğiyle bilinen Tarihçi Mustafa Armağan’ın yazısını sosyal medyada yaptığı paylaşım ile hatırlattı, ”Adamdaki düşmanlığa bak! Cephenin ve ülkenin kaderini değiştiren M.Kemal’i görmüyor, 19 Mayıs taarruzundaki zayiatın çokluğu üzerinden aklınca O’nu küçümsüyor! Ne yiyip ne içiyorsun?” ifadelerini kullandı.

Mustafa Armağan’ın 19 Mart 2017’de yandaş Yeni Şafak Gazetesi’nde ‘Çanakkale’de Kemalist mitolojinin örttüğü bir yenilgi’ başlığıyla yayımlanan yazısında şu ifadeler yer alıyordu:

”Ders kitaplarımızda Çanakkale muharebeleri ile Mustafa Kemal ismi özdeşleştirilir. (…) Arıburnu ve Anafartalar cephelerindeki başarıları öyle bir abartılır ki, hiç alakasının bulunmadığı 18 Mart deniz savaşında bile ‘tek kahraman’ olarak ortaya çıkarıldığını görürüz. Böylece Seyit Onbaşı veya Yahya Çavuş gibi ‘tehlikesiz’ isimler hariç yüksek rütbeli kahramanların adı hemen tamamen silinmiştir.”