Çavuşoğlu’nun ağabeyinin takımı Alanyaspor’a 75 milyon liralık tesis

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ağabeyi Hasan Çavuşoğlu’nun başkanlığını yaptığı Alanyaspor için Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 75 milyon lira bedelle yaptırılacak tesislerin temeli atıldı.

Tesislerin temel atma töreni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

Mahmutlar’daki temel atma töreni öncesinde Bakan Çavuşoğlu’na üzerinde Antalya’nın plakası olan 07 rakamı ve isminin yazılı olduğu Alanyaspor forması hediye edildi.

Açılış töreninde konuşan Bakan Çavuşoğlu, “Bugün hepimizin sevdası Alanyaspor’umuz için tarihi bir gün. Tamamlandığında hepimizin gurur duyacağı bir tesisin temelini birlikte atıyoruz. Türkiye’nin değil Avrupa’nın en iyi tesislerinden biri şu anda Antalyaspor’da ve gurur duyuyoruz. Yine Türkiye’nin değil sadece, Avrupa’nın ve dünyanın en iyi ikinci tesisi de Alanyaspor’umuzun olacak. Her ikisinde de Menderes Türel’in imzası var” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, 24 ay olan ihale süresini müteahhit firmayla yaptığı pazarlıkla 15 aya indirdi.