Bahçeli’den İYİ Parti’li Kocamaz’a ‘açık davet’: Gelin helalleşelim, Mersin’i alalım

0
55

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, listelerin geç teslim edilmesi nedeniyle başvurusu kabul edilmeyen İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz’a ve kendisine destek verenlere çağrıda bulundu.

Bahçeli, “Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin’i daha güçlü bir şekliyle alalım” dedi.

MHP’den İyi Parti’ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın adaylık başvurusu evrak teslimatının saat 17:00’den sonra yapıldığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmemiş, İYİ Parti Mersin il başkanı görevden alınmıştı.

‘BURHANETTİN BEY DÜŞÜNMELİ’

Konuyla ilgili bir soru üzerine “Burhanettin Kocamaz bey uzun yıllar MHP’nin Tarsus ve büyükşehir belediye başkanlığını yapmış olan bir arkadaşımızdır” diyen MHP lideri şöyle devam etti: “Hem siyasi tecrübesi vardır hem de belediyecilik anlayışında yüksek bir tecrübeye sahiptir. Seçimlerin ne şekilde olması gerektiği konusunu bilenlerden birisidir. Böyle bir durumda Mersin’de Kocamaz Bey’in saat 17.25 itibariyle isminin verilmemesi hali düşündürücüdür. Bunu kim düşünmelidir? Burhanettin Bey düşünmelidir. Bunu kim düşünmelidir, İYİ Parti genel merkezi düşünmelidir. Burada gerçekten bir ihmal mi vardır veya bir art niyet mi vardır veya Zillet İttifakının farklı bir boyutu mu vardır? Bunları hep beraber göreceğiz.”

‘DAVETİM HERKESE AÇIK’

Bu durumun Mersin açısından bir kayıp olduğunu dile getiren Bahçeli şöyle devam etti: “Burhanettin Bey’e destek veren insanların artık bu gerçeği görerek, Adana’da 50’nci yıldönümümüzde yaptığımız büyük bir davetimiz oldu biliyorsunuz, yarından itibaren o davete icabet etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Gelin hep beraber olalım bir daha helalleşelim. Bu defa Mersin’i daha güçlü bir şekliyle alalım derim. Davetim herkese açık (Burhanettin Bey’e de). Hali hazırda ülkede nefes alan her insanımıza açıktır ama nefes alan insanlar da virüs taşıyorsa ona da dikkat edeceğiz.”

İYİ Parti’nin ‘Mersin’ formulü: Kocamaz, DP adayının yerine seçime girecek

İYİ Parti Mersin’de adaysız kaldı, il başkanı görevden alındı