Babası, Rabia’nın şüpheli ölümüyle ilgili konuştu: Cinayetin üzeri örtülüyor

0
47

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli şekilde hayatını kaybetmesinin ardından olayın aydınlatılmasını AKP’li siyasetçilerin engellediği iddia edildi. Baba Vatan, “Bu olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor” derken, Adli Tıp raporu da ölümün intihar değil, ‘bedensel travmaya’ bağlı olduğunu ortaya koydu.

ADLİ TIP RAPORU ‘BEDENSEL TRAVMA’ DİYOR

Giresun’un Eynesil ilçesinde, geçen yıl evinin yakınlarında yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümündeki sır perdesinde çeşitli iddialar gündeme geldi.

Kaza mı, yoksa cinayet mi, sorusu akıllara gelirken, baba Şaban Vatan, kızının intihar etmediğini, otopsi raporunda araba çarpması sebebiyle olduğu şeklinde açıkça raporlandığını aktardı. Aile, çocuklarının ölümünün aydınlatılmasını, AKP’li siyasetçilerin engellediğini iddia ediyor. Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin hazırlanan adli tıp raporunda ise ölümün yüksekten düşme değil, ‘bedensel travma’ sonucu gerçekleştiğine yer verildi.

‘OLAY SONRASI HERKES SIRT ÇEVİRDİ’

Konuya ilişkin Birgün’e konuşan baba Şaban Vatan, çocuğunun ölümünün cinayet olduğunu ve üzerinin örtülmeye çalışıldığını söyledi. “Günlerdir uyku uyuyamıyorum” diyen Vatan, şunları söyledi

“Bu olayın üstü kapatılmaya çalışılıyor. Elimde bir eşim, bir de çocuğum kaldı. Koca ailedeki tek kız çocuğu, benim kızımdı. Ama bu olay sonrasında herkes sırt çevirdi, birlik oldular. Ben tek başıma bu süreçte avukat oldum, adli tıpçı oldum, her şey oldum. Tahmin edersiniz, baba kız ilişkisini. Ben çocuklarım için yaşıyorum. Onlar için her şeyi yapmaya hazırım. Yeter ki bu olayın üstü örtülmesin. Diğer çocukların da durumları ortaya çıksın.”

Sosyal medya bu sorunun cevabını arıyor: Rabia Naz’a ne oldu?