İyi Parti'den istifa eden eski Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medya hesabından açıklamalar yaparak seçim öncesi konuşulanlara, Ümit Özdağ'ın parti kurmasına kadar dikkat çeken iddialarda bulundu. 

Çıray sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

SUSSAM GÖNÜL EL VERMEZ
 Siyasetçinin siyasal açıdan başarısızlıklarını, varsa yolsuzluklarını eleştirmek kadar doğal demokratik bir hak olamaz. Bu nedenle Kemal Bey de eleştiriliyor zaten. Ancak.. "Erdoğan Kılıçdaroğlu'ndan daha demokrat".. Hatta bazıları "proje insan" dediğinde.. Haydi açık yazalım "ajan" olduğunu ima edecek kadar ileri gidildiğinde dayanamadım.. Bir kısmında devlette beraber çalıştığımız.. Vatan sevgisi ve dürüstlüğüne şahit olduğum.. Genel Başkan Yardımcılığını yaptığım birinin üzerine böylesine gidilince susarsam hesapçı olurum. 

Analistler! utanmasalar tek insan rejimini getiren de Kılıçdaroğlu diyecekler. Hatta... "Gezi direnişi" nedeniyle insanları hapse atan da o.. FETÖ ile birlikte TSK'yı SADAT'ın istediği şekilde dizayn eden de o! Anayasa Mahkemesi kararlarını tanımam diyen.. Genelkurmay Başkanı'nın hapse atan.. Kozmik odayı açan.. AİHM kararlarını dinlemeyen.. Savcılara talimat veren de hep otokrat Kılıçdaroğlu!

'AJAN SEVİYESİNE İNDİRMEK İNSAFSIZLIK'
Çıray paylaşımına Bilge Yılmaz'ın ''Kemal beyin aday olmasına önleyemedim'' ifadelerini eleştirerek ifadelerine şu şekilde devam etti:

Sanki o milletvekillerini atamayla seçtirirken.. Tayyip Bey, Meral Akşener hakim huzurunda önseçim mi yaptılar? Şimdi biri çıkmış "Kemal Bey'in aday olmasını önleyemedim" diyor.. Allah var tekrar masaya oturulmasına karşı olduğunu Akşener'in evinde söyledi. Ama kendisinin, Kılıçdaroğlu seçilecek bakan olacak diye ilân edilmesine hiç itiraz ettiğini hatırlamıyoruz. Kısacası.. Bir Genel Başkanı istifaya davet etmek.. Karşısına aday olanları desteklemek gayet doğal. Ancak; onu bir "ajan" seviyesine indirgemek insafsızlık, vicdansızlık, iftira. Bunu seçim öncesi açıklamamak ise suça iştirak. Üstelik.. Buna delil olarak da merhum Baykal'a yapılan komployu göstermek ise deli saçması. Sonuçta komplocular yakalandılar ve ceza bile aldılar.

'ÖZDAĞ'I İSTİFAYA ZORLAYARAK PARTİ KURMASINI KİM SAĞLADI'
"Ümit Özdağ ile işbirliği yapması için herkes Kılıçdaroğlu'nu teşvik etmedi mi?" diye soran Çıray, "Peki Ümit Özdağ'ı, istifaya zorlayarak parti kurmasını kim sağladı? Diğer yandan aslında Özdağ tarafından anında duyurulan.. Yazılıp çizilen.. Yani gizli olmayan “gizli protokolü" niye herkes ilk defa duymuş gibi yapıyor? Sinan Oğan'ı Tayyip Bey'le anlaşıncaya kadar yere göğe sığdıramayanlar kimlerdi? MAK, "İyiParti % 13 oy alsaydı Kılıçdaroğlu kazanacaktı" dedi. Peki Akşener masadan kalkıp oturunca oyları nereden nereye düştü acaba? Araştıran oldu mu? Demek istediğim.. Siyasi ahlâkın bu kadar tefessüh ettiği bir dönem yaşamadım. Herkes her şeyden sıyrılacağı bir "abalı" bulmuş vurup duruyor. Kısacası.. Tayyip Bey'in bu uzun iktidarından bilerek veya bilmeyerek herkes sorumlu" açıklamasında bulundu.