Disney Plus'tan açıklama geldi. Disney Plus Türkiye, Aras Bulut İynemli'nin başrolünde yer aldığı 'Atatürk' dizisinin 29 Ekim'de yayınlanacağını duyurdu. 10Haber.Net'ten Müge Dağıstanlı, Disney'in dizisiyle ilgili ayrıntıları yazdı.

Dağıstanlı'ın açıklaması şu şekilde;

* Aras Bulut İynemli kariyerine güç, hesabına da 5 milyon lira katan dizi için bir tek şu açıklamayı yaptı: “Her aşamasında çok heyecan duydum. Atatürk’ü oynamak büyük bir gurur ve onur.”

* 29 Ekim’de, Disney ve Fox’da seyirciyle buluşacak olan ‘Atatürk’, bugüne kadar yapılmış en pahalı dizi rekorunu kırdı. 6 bölümlük yapım ön hazırlık dahil 8 milyon dolara (208 milyon lira) mal oldu. Atatürk’ü oynayan Aras Bulut İynemli bölüm başına 850 bin lira aldı.
Aras Bulut İynemli, 2021’de “Evet” dediği rol için gizlilik sözleşmesi imzaladı. Yapımla ilgili tek kelime etmedi. Adının açıklandığı andan, yayın tarihi 29 Ekim’e kadar özel hayatına da dikkat edecek. Yani kendisini çok sevdiği Alaçatı’da çapkınlık yaparken görmemizi istemiyor. Ya da hehangi bir polemiğe girmiyor. Kampanya yüzü olduğu reklam dışındaki tekliflere “Hayır” dedi. Instagram’a az giriyor.

Editör: Berkay Akıncı