ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, iktidara gelmeleri durumunda ülkedeki tüm imam hatip liselerinin kapatılarak meslek lisesine dönüştürüleceğini söyledi.

Oda TV'den Uğurcan Biçer'in haberine göre, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurulan ATA İttifakı'yla karıştırıldıklarını ifade eden Namık Kemal Zeybek, "İnsanlar bu ATA İttifakı'nı çok duyunca, rozetimi de öyle sandılar. ATA Derneği'ni 4 yıl önce kurduk. Bu Sinan Oğan ortağa çıkıp, Ümit Özdağ ile ATA İttifakı'nı kurunca karıştırdılar. ATA Parti bırakın Sinan Oğan adlı kişiye destek vermeyi, başvursa üye olarak bile içine almaz" diye konuştu.

Namık Kemal Zeybek'in konuşmalarından bazıları ise şöyle;
"Bizim kurduğumuz bir parti gibi bir parti şu anda Türkiye'de yok. Biz tam Atatürk döneminin uygulamalarını savunuyoruz." diyen Namık Kemal Zeybek, "En dikkat çekici iki konu var. Biz tam laik devlet istiyoruz. Devlet hiçbir şekilde yurttaşlarına din dayatmamalı. Bir dinin din adamını yetiştirecek okullar açmamalı. Bu olağan bir işmiş gibi görünüyor. Devlet yurttaşlarına öyle inanacaksınız diyor. Bunu dersine koyuyor, din budur diyor." dedi.

DEVLET İMAM YETİŞTİRMEZ
Devletin inançlar karşısında eşit mesafede olması gerektiğini kaydeden Namık Kemal Zeybek, "Ve diyoruz ki İmam Hatip okullarının hepsini meslek liselerine dönüştüreceğiz. Devlet imam yetiştirmez. Bunu söyleyebilen bir parti var mı Türkiye'de, yok" diye konuştu.

PARTİ YÖNETİMİNİ AÇIKLADI
"Birinci sırada ben varım. İkinci sırada Rıza Zelyut, Üçüncü sırada Ferruh Sezgin adında Alpaslan Türkeş'in Genel Başkan Yardımcılığını yapmış bir arkadaş var. Feyzullah Budak adında bir yazar-hatip var. Vedat Çınaroğlu var. Bizde hem ülkücülerden hem de devrimcilerden gelmiş arkadaşlar var."

ATA Partisi yönetim kurulu 
1-Namık Kemal ZEYBEK- Genel Başkan
2- Rıza ZELYÜT Genel Başkan Yardımcısı (Başdanışman)
3- Ferruh SEZGİN Genel Başkan Yardımcısı (Başdanışman)
4- Feyzullah BUDAK Genel Başkan Başyardımcısı (ARGE, Eğitim, Yeryüzü Türklüğü)