10.10.2021, 12:38

Asıl zillet bu

AKP Meclis Grubu başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de muhalefete “Zillet İttifakı” diye hakaret ediyor. Eksikliklerini ve hatalarını muhalefete hakaret ederek kapatan İçişleri Bakanı Soylu’nun ağzında bu zillet bir sakız zaten…

Peki 19 yıllık tek parti iktidarını yürüten AKP ne yapmış?

Meclis çoğunluklarına dayanarak anayasayı bile çiğnemişler. Çıkardıkları yasalarla ülkeyi faiz lobisinin tutsağı haline getirmişler. Yerli ve milli yalanı altında Londra merkezli Haçlı sömürgecilere tam 450 milyar dolar faiz ödemişler. Milli gelir gerilemiş, ülkenin borcu üç katından fazla artmış. İçeriden toplanan vergilerin sadece yüzde 15’i ile yatırım yapmış, yüzde 85’i saçıp savurmuşlar.

Bir zamanlar parmağındaki yüzüğünden başka serveti olmayan Tayyip Erdoğan, haberlere göre dünyanın en zengin siyasetçileri arasına girmiş. ABD Temsilciler Meclisi, onun bu mal varlığı üstünden tehdit bile etmiş.

“Paramız var dışarıdan alırız!” diyen sivri akıllı tarım bakanları yüzünden ülkedeki tarım çökertilmiş; yiyecek fiyatları almış başını gitmiş. Beslenmemiz, bir milli güvenlik sorunu haline getirilmiş…

“Çin daha ucuza veriyor!” diyen Erdoğan’ın süper zekâlı ticaret ve sanayi bakanları yerli imalatı baltalamış; eski sanayiciler fabrika kurmayı bırakıp Çin’den, Almanya’dan mal getiren tüccarlara dönmüşler.

Erdoğan ve çevresini saran müteahhitler ile ithalatçı tüccarlar zenginleşirken halk tabakaları yoksullaşmış.

Bütün bu geri gidişleri de Erdoğan ve ekibi, 18 sene parlak başarı diye göstermeyi becermiş.

TEHDİTLE İKTİDAR OLMAK

Hem dünyanın en yüksek faizini vererek ülkeyi yabancı para babalarına soyduracaksın hem de faize karşıymış gibi konuşacaksın.

Hem İslam dininin adalet ve paylaşım ilkelerini çiğneyecek hem de her Cuma cami kapılarında tam Müslüman havalarında propaganda yapacaksın, kutsal mabetleri, Hz. Muhammet’in dedikodu yuvası diye yıktırdığı Mescid-i Dırar konumuna düşüreceksin.

TBMM’yi devre dışı bırakıp zamane padişahlığı denilecek bir rejim kuracaksın. Anayasa’nın temel ilkelerini çiğneyeceksin. Yargıyı avucuna alıp oradan istediğin kararları çıkarttıracaksın. On binlerce vatandaşınla mahkemelik olacaksın. Onları mahkum ettirip bir de tazminat alacaksın…

Siyasi muhalefeti ezmek için her yolu deneyeceksin. Onları “Başınıza daha neler gelecek, neler!” diye tehdit edeceksin.

TEKNOLOJİDE NAL TOPLAMAK

Dünya ile teknolojide yarışıyoruz havası vereceksin ama yüksek teknolojik mal ihracatın yüzde 4 bile olmayacak.

Bu yüzden gençleri TeknoFest adı altında çayırlarda toplayıp havai fişekler patlattıracak, topluma da “Ay’a gidiyoruz!” yalanı atacaksın.

Yerli ve milli otomobil yapıyoruz diye diye on yıl halkı kandıracaksın. İHA-SİHA diye övünüp bunların motorunu ve görüş merceğini bile yapacak durumda olmayacaksın ama milli uçak üretmekten dem vuracaksın.

10 yıl önce, kişi başı milli geliri 2023’te 25 bin dolar yapacağız diye nutuk atacaksın ama 10 yıl sonra milli gelir o günkü seviyenin bile altına inecek…

Sıkıştığın zaman, “Karadeniz’de muazzam gaz bulduk!” diye yalan gündem yaratacaksın. Ama gaza ve petrole, elektriğe durmadan zam yaparak milleti inim inim inleteceksin.

Bütün komşularınla kavgaya gireceksin. Dün Türkiye karşısında tir tir titreyen Yunanistan bugün sana posta koyacak; gelip adalarını işgal edecek; onlara bile dur diyemeyeceksin.

Sonra da yerli ve milli nutukları ile dünyadan habersiz sandığın vatandaşı kandırmaya uğraşacaksın.

Yalan söyle, yalan söyle… Yalanın cafcaflı olsun. İnsanlar durumlarının çok iyi olacağını sansınlar. Rakamlar ver… Bu rakamlar hep iyi olsunlar. Örneğin, PKK’yı bitiriyoruz, sadece 190 PKK’lıı kaldı de ama her gün şehit haberleri gelsin… Kandil’e girmemize 18 kilometre kaldı, de… İnsanlar heyecanlanıp sana oy versinler…

HERKES TERÖRİST

IŞİD’le mücadele ediyoruz diye dünyayı kandırmaya uğraş ama IŞİD liderinin akrabalarının ve öbür üst düzey IŞİD’lilerinin Türkiye’de cirit attıkları ortaya çıksın.

Bu teröristleri masum Suriyeliler olarak göster ama bu ülkenin öğrencilerini, muhalefetin tümünü, namuslu akademisyenlerini, gerçekleri yazan gazetecilerini, hatta patates-soğan tüccarlarını bile terörist ilan et…

Anlayacağınız Erdoğan ve işbirlikçilerinden başka herkes terörist…

Yalan denizindeki yalanlar öyle çoğaldı ki artık AKP’liler o denizde boğuluyorlar… Çünkü herkes gibi AKP’ye oy verenlerin de büyük kısmı yoksullaşıyor. Yoksulluk da onları uykularından uyandırıyor.

Üstelik öyle bir yozlaşma ki sormayın gitsin…

Milletin üniversite bitirmiş çocukları asgari ücretle iş bulamazken AKP’lilere her biri on binlerce liralık ikişer, üçer, beşer maaş veriliyor.

MAFYATİK BÜROKRASİ

Mafya ile iç içe geçmiş bir örgütlenme ülkeyi iliklerine kadar sömürüyor.

Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak döneminde hazinenin tam 128 milyar doları, güya doları ucuzlatmak bahanesiyle birilerine satılıyor ama dolar ucuzlamak yerine daha da yükseliyor.

Devlet bankaları, Erdoğan destekçisi medyaya reklam adı altında milyonlarca lira akıtacak ama tarafsız medyaya bir kuruş vermeyecek.

İktidar, “Yolu, köprüyü kaça yaptırdın?” diye sorulunca, “Bu ticari sırdır!” diyerek işi gizleyecek.

Geldiğimiz noktaya bakar mısınız?

Mafya babaları, Erdoğan’a destek olmak için mektuplar yazıyor.

Öyle bir kirlenme ki uluslararası uyuşturucu ticareti ile bağlantılı olarak AKP’nin 2 numaralı ismi Binali Yıldırım’ın oğlunun adı bile geçiyor. İşin içinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun olduğu iddiaları uçuşuyor. AKP milletvekillerinden ikisinin ismi öldürülen iki kadınla ilgili olarak anılıyor ama yargı kılını kıpırdatmıyor.

Çürüme son haddine varmış durumda…

Erdoğan gidecek… Çünkü onun artık Türkiye’ye vereceği hiçbir şeyinin kalmadığını aklı başındaki AKP’liler bile görüyor.

Erdoğan gidecek gitmesine de… Geride öyle bir yıkıntı bırakıyor ki bunun hesabının mutlaka sorulacağını biliyor. İşte millete hesap vermemek için de kendince tehlikeli projeler geliştiriyor.

Unutulmasın ki hiçbir antidemokratik rejim ebedi olmamıştır. Erdoğan’ın en büyük düşmanları aslında onu antidemokratik yöntemler kullanmaya özendirenlerdir. Bu çağda Türkiye gibi demokratik geleneği bulunan ülkelerde otokratların başta kalmaları mümkün değildir.

Artık, çevresindeki çıkarcılardan başka seveni kalmayan Erdoğan’ın tek kurtuluşu demokratik seçime ve bunun sonuçlarına razı olmaktan geçiyor.

Yorumlar (2)
Arif Balka Allah razı olsun sizin gibi cesur yazarlar olduğu sürece bizler birçok konuda bilgilenmiş olacağız yüreğine sağlık 1 hafta önce
Allah razı olsun sizin gibi
MALCOLM-XX 1 hafta önce
KILIÇDAROĞLU İYİCE YOLDAN YOLAKTAN ÇIKTI GERÇEKTEN !

ŞİMDİLİK DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUZ VE,

İNANÇLI KARDEŞLERİMİZE BELGE VE DİĞER PARTİ İÇİ İHANETÇİLERE DE İBRET OLMASI BAKIMINDAN YÜCE ALLAH VE O'NUN MÜBAREK EHLİBEYT'İNİN YÜKSEK MANEVİYATI, ONU ÇARPSIN İNŞALLAH !" DİYORUZ YALNIZCA.

ABD bağımlısı Kılıçdaroğlu, amansız Alevi düşmanı olan Suriye ve Esad muhalifleriyle buluştu ve ABD çıkarları doğrultusunda muhaliflere yardımcı olması için de Suriye’ye ‘uluslararası emperyalist gücü’ çağırdı.

Toplantıya katılanların verdiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Birleşmiş Milletler (BM)’in Suriye’deki çatışma bölgelerine kuvvet yerleştirmesi gerektiğini söyledi
Kılıçdaroğlu muhaliflerle buluştu: Suriye’ye ‘uluslararası gücü’ çağırdı

HABER MERKEZİ
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Suriye’ye uluslararası güçlerin girmesini önerdiği belirtildi. Uzmanlar Kılıçdaroğlu’nun önerisinin Suriye’nin bölünmesine yol açacağını söyledi.

Maltepe Üniversitesi öğretim üyesi uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Hasan Ünal, Kılıçdaroğlu’nun önerisinin Suriye’de ABD’nin planladığı PKK devletçiğinin önünü açacağını bildirdi. Zaten o da bunun için müdahale edilmesini istiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup Suriyeli aktivist ile “Suriyeli Sığınmacılar; Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı toplantı yaptı. Toplantıda CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile CHP Genel Başkan Danışmanı olan ve parti içerisinde adeta ABD'nin CHP temsilcisi gibi hareket eden İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz de yer aldı. Toplantı ile ilgili olarak CHP genel merkezinden hiçbir açıklama yapılmaması dikkat çekti. Genel merkezin duyurmadığı toplantıda konuşulanlar FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen internet sitelerinde yayınlandı.

Serbestiyet adlı sitede toplantının katılımcılarından Taha Elgazi ile yapılan röportaj yayınlandı. Elgazi, toplantıya ilişkin şunları aktardı:

“Kemal Bey yıllardır bu toplantıyı yapmak istediklerini, çok geç kaldıklarını fakat son dönemde korona gibi bazı engeller olduğunu söyledi. Mülteci meselesi ile ilgili Kemal hoca (Kılıçdaroğlu), sorunlarının mültecilerle değil insanları bu hale getiren politikalarla olduğunu söyledi.

Kendisine, medyada yer alan 'Suriyelileri 2 yıl içinde geri göndereceğiz' açıklamasını sorduk. Kemal hocamızın cevabı şöyle oldu: '2 yıl da olabilir, 3 yıl da olabilir. Bu sözün tamamı var. Biz Suriye’de bir barış ortamı olursa, artı dönen insanların can ve mal güvenliği olursa artı oraya insanlar döndüğünde ihtiyaçlarını karşılayacak bir altyapı olursa biz geri göndereceğiz. Zorla değil, zurna davulla göndereceğiz.'”

İDLİB'İN ÇÖZÜMÜNÜ BİLMİYORLARMIŞ
Kılıçdaroğlu'nun “Suriye’deki krizin çözümünün sadece Türkiye’yi ilgilendirmediğini, bunun uluslararası bir sorun olduğunu ve tüm ülkelerin bir araya gelerek bu sorunu çözmesi gerektiğini” söylediğini aktaran Elgazi, İdlib meselesiyle ilgili de şunları anlattı:

“Bir arkadaşımız İdlib meselesini sordu. Kemal Bey, şu anda zaten Rusya desteği ile rejim güçlerinin İdlib’deki bazı bölgelere operasyonlara hazırlandığını söyledi. Bu operasyonun ardından Türkiye’ye 1 buçuk milyonluk bir sığınmacı akını olabileceğini söyledi. Kemal Bey 'İdlib meselesi sizce nasıl çözülür?' diye soran bir arkadaşımıza ise bunun uluslararası bir mesele olduğunu ve bu sorunun çözümünü bilmediklerini söyledi.”

Elgazi'nin aktardığına göre, Kılıçdaroğlu uluslararası güçlerin Suriye'de konuşlandırılabileceğini söyledi: “Bir arkadaşımız 2 yıl içerisinde sığınmacıları geri gönderirlerse orada nasıl can ve mal güvenliği sağlanacağını sordu. Kılıçdaroğlu dedi ki, 'Kuzey Kıbrıs örneği gibi, Birleşmiş Milletler tarafından asker alınıp Suriye’nin çatışma bölgelerine konuşlandırılabilir belirli bir müddet. Oradaki rejim değişene kadar kalabilirler. Ve güvenliği sağlayabilirler.'

“Toplantıda insan hakları meselesi konuşuldu ve Kemal Bey, 'Bizim yıllardır Türkiye’de mücadelemiz demokratik bir ülke olma mücadelesidir. Suriye’nin geleceği de bizim için o yüzden çok önemli. Gelecekteki Suriye ne kadar demokratik olursa bizim için o kadar iyi olur' dedi.”

'BÖLÜNMEYE GÖTÜRÜR'
Kılıçdaroğlu’nun Suriye’ye Birleşmiş Milletler askerlerini sokma önerisi tepkilere yol açtı. Daha önce Suriye’de görev yapmış emekli bir diplomat şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu ne dediğini biliyor mu acaba. Benzer öneriyi geçmişte PKK terörü ile mücadele eden Türkiye için de gündeme getirenler olmuştu. ‘Kürtleri korumak’ adı altında Güneydoğu’ya BM gücü gelmesi istenmişti. Amaç Türkiye’nin bölünmesiydi. Kılıçdaroğlu’nun önerisi Suriye’nin bölünmesi anlamına gelir. Olması gereken Suriye’nin içindeki teröristleri temizlemesidir. Türkiye de Şam yönetimine destek vermelidir.”

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Hasan Ünal da şu uyarılarda bulundu: “Suriye’ye Birleşmiş Gücü getirilmesi, Kuzey Kıbrıs modeli Suriye’nin doğusunda ‘PKK devletçiğinin’ önünü açar. Belki de bu öneri bunun için getirilmiştir. Ancak getirilen önerinin bugünkü bölgesel ve küresel ilişkiler açısından karşılığı yoktur. Suriye devleti ülkeden kaçanlar için af çıkardı. Her türlü mal ve can güvenliği için garanti verdi. Şu anda Ürdün’le görüşmeler yapılıyor. Ürdün’deki Suriyelilerin geri gönderilmesi için temaslar sürüyor. Ürdün ülkesindekileri geri göndermek için hazırlık yaparken Türkiye’deki ana muhalefet partisi lideri sorunun çözümü için Suriye’ye yabancıları, Birleşmiş Milletler Gücünü çağırıyor. Suriye ile ilişkiler normalleşirse sorun çözülür. Teknik heyetler kurulur. Ön çalışmalar yapılır Suriyelilerin ülkelerine dönüşü ile ilgili yol haritası belirlenir. Türkiye’de doğan Suriyeliler gibi sorunlu konular üzerinde ayrıca çalışmalar yapılır.”

Ey benim güzel halkım,
iki seçenekten birine hazır olun !

Ya duvarlarımıza bir bağlama yeri hazırlayıp ağıt yakmaya hazır olalım,

Ya da ABD, FETÖ ve PKK işgalindeki Y-CHP den kaçıp, ihanetçileri içeride yalnızlaştıralım ki Atatürk'ümüzün kurduğu CHP'de böylesine pervasızca ülkemize ihanet edemesinler !

Bu bilinçli güzel halkımız, nasıl ki zamanında Deniz Baykal'ın oylarını seçimlerde % 5' lere düşürüp, büyük ders verdiyse, burada CHP içerisindeki işgalci, Atatürk ve Türkiye düşmanı olan ABD-FETÖ VE BÖLÜCÜ HDPKK işbirlikçilerine de verebilir inşAllah...

Parti'nin işgal edildiğini ben söylemiyorum ?

Kenara sürülen Onur Öğmen, Süheyl Batum, Y. Ateş, Birgül Ayman Güler, Canan Arıtman gibi #binlerce #sağlam #Atatürkçü #söylüyor ??? !!! ...
banner252
12
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Hatayspor 9 19
3. Fenerbahçe 9 19
4. Beşiktaş 9 17
5. Karagümrük 9 17
6. Galatasaray 9 17
7. Alanyaspor 9 17
8. Altay 9 15
9. Konyaspor 9 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 9 11
12. Gaziantep FK 9 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 8 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. İstanbulspor 8 10
12. Denizlispor 9 10
13. Altınordu 9 10
14. Adanaspor 9 9
15. Manisa FK 9 9
16. Boluspor 8 8
17. Bursaspor 8 8
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Arsenal 8 11
13. Aston Villa 8 10
14. Crystal Palace 8 8
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Real Betis 9 15
9. Athletic Bilbao 8 13
10. Valencia 9 12
11. Espanyol 9 12
12. Villarreal 8 11
13. Mallorca 9 11
14. Elche 9 9
15. Celta de Vigo 9 7
16. Cádiz 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 8 3
20. Getafe 9 2