Arşiv unutmaz! FETÖ seçimlere karıştı diyen AKP’li Ali İhsan Yavuz, FETÖ’cülerle berabermiş

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un, FETÖ organizasyonu olan Türkçe Olimpiyatlarına katıldığı ortaya çıktı.

Ali İhsan Yavuz, oyların yeniden sayımı konusunda yaptığı açıklamada, “Sandık başkanlarından FETÖ kapsamında ihraç edilenler var mı diye merak ediyorum. Buna ilişkin de emarelerimiz var ama araştırmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. İhsan’ın bu açıklamalarının ardından FETÖ organizasyonu olan Türkçe Olimpiyatlarına ve FETÖ okuluna ziyarette bulunduğu ortaya çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan Twitter hesabından, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Türkçe Olimpiyatlarına katıldığı videoyu paylaşarak, “İstanbul seçimlerinde FETÖ izi arayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz FETÖ organizasyonu olan Türkçe Olimpiyatları’nın müdavimi çıktı!” ifadelerini kullandı.

FETÖ OKULLARINI ZİYARET ETMİŞ

AKP’li Ali İhsan Yavuz, 13 Nisan 2013 tarihli Twitter’da “Paderborn’da bölgenin en büyük okullarından birini, bir Türk okulunu ziyarete gidiyoruz” paylaşımını yaptı. Yavuz’un “Türk okulu” olarak ifade ettiği Almanya Paderborn’daki okulun Fethullah Gülen Cemaatine ait olduğu ortaya çıktı.

Yavuz’un ayrıca FETÖ soruşturmaları kapsamında kapatılan Fatih Koleji’ne de gittiği anlaşıldı. Fatih Koleji, FETÖ operasyonu kapsamında 2018’de kapatılmıştı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İzmir Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü KHK ile kapatılan Fatih Koleji ve İzmir Üniversitesi’nin sahibi İsmail Selim Doğanata’nın aralarında bulunduğu 5 kişiyi gözaltına almıştı. Hakkında gözaltı kararı verilen 2 kişinin ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yurtdışına kaçtığı tespit edilmişti.

Zanlıların FETÖ ile bağlantısı olduğu belirtilen İZDİM (İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi) adlı derneği finanse ettikleri öne sürülmüştü.

Özgür Mumcu’dan AKP’li Ali İhsan Yavuz’a FETÖ göndermesi!