Anketlerden gelen sonuçlar sonrası Erdoğan gözünü kararttı: Mansur Yavaş seçilirse hem kendi hem de Ankaralılar bedel öder

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi Ankara’da önde gözüken CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında başlatılan ‘sahte senet’ soruşturması soru işaretlerine neden olurken, konuya ilişkin açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yavaş’ı ve Ankara seçmenini adeta tehdit etti.

”Bu belgelerin ortaya çıkması, yargının Sayın Yavaş’la ilgili vermiş olduğu karar kenara konulacak bir şey değil.” diyen Erdoğan, ”Bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra bunlar milletin önüne gelecek, milletin önüne geldiği zaman burada çok ciddi bir bedeli kendisi ödeyeceği gibi Ankaralı hemşehrilimize de ödetme durumuna düşürür.” ifadelerini kullandı.

YENİ ZELANDA SALDIRISI

Erdoğan, Yeni Zelanda’da 15 Mart cuma günü Christchurch kentindeki iki camiye yönelik düzenlenen ve 50 kişinin ölümüne sebep olan katliama ilişkin “Avrupa’dan henüz daha bir şey duymuş değiliz. İslam dünyasından da ses yok, sadece Türkiye olarak biz yorumlarımızı, değerlendirmelerimizi yapıyoruz”dedi.

Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında katıldığı ‘Cumhurbaşkanı ile Seçim Özel’ programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erdoğan katliama ilişkin şöyle konuştu: “Bu olay, tamamen örgütlü bir olaydır. Zira burada 50 Müslüman şehit edilmiştir. Bunların içinde yavrular var 3-4 yaşında. Acımasızca bunlar orada şehit edilmiştir.”

‘BATI MEDYASI İŞİ SİNSİCE GÖTÜRÜYOR’

Fransa’da radikal İslamcılar tarafından yapılan Charlie Hebdo katliamında bütün dünyanın Avrupa’da bir araya geldiğini ama Yeni Zelanda’daki olayda Avrupa’nın sesinin çıkmadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Avrupa’dan henüz daha bir şey duymuş değiliz. Batı medyası işi tamamen sinsice götürüyor. İslam dünyasından da ses yok sadece Türkiye olarak biz yorumlarımızı, değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Yardımcımı, Dışişleri Bakanımı, geniş bir heyet ile gazeteci arkadaşlarla beraber Yeni Zelanda’ya gönderdim. Orada görüşmeleri yaptılar. Genel Vali, Belediye Başkanı, Başbakan ile görüşmelerini yaptılar. Benim de oradaki İslami cemaat liderleriyle, arkadaşlarımız toplantıdayken sabah telefon bağlantısıyla görüşmem oldu. Bizi üzen şey şu; bir taraftan barıştan, özgürlüklerden bahsedeceksiniz ama bütün bunlardan bahsederken bir terörist ortaya çıkacak, ondan sonra da onunla ilgili çok farklı bir yaklaşım olacak.”

Mansur Yavaş: Her türlü ifşa edilecektir