Amedsporlu Mansur Çalar futboldan men edildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amedsporlu futbolcu Mansur Çalar’a 4 yıl müsabakalardan men cezası verdi.

Men cezası 3 yılı aştığı için sürekli hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Çalar’ın profesyonel futbol hayatı bitti.

TFF’den yapılan açıklamada, rakip takım futbolcusuna yönelik saldırılarından dolayı Diyarbakır ekibinin futbolcusu Mansur Çalar’a 4 yıl müsabakalardan men cezası verildiği belirtildi.

Cezanın 3 yılı aşması sebebiyle Futbol Disiplin Talimatının 95/1. maddesince Mansur Çalar’a sürekli hak mahrumiyeti cezasının uygulandı. Ayrıca, futbolcuya 25 bin lira da para cezasının verildi.

Aynı müsabakada yaşanan olaylardan dolayı Amedspor’a 1 maç sahasında seyircisiz oynama ve toplam 15 bin lira, futbolculardan Muhlis İstemi’ye 5 maç men ve 3 bin lira, Muhammed Ali Özdemir’e ise 4 maç men ve 2 bin 400 lira para cezası verildi.

Müsabakada Sakaryasporlu futbolcu Serkan Odabaşıoğlu da rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 maç men ve 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

NE OLMUŞTU?

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta oynanan Amedspor – Sakaryaspor maçının ardından Sakaryasporlu 4 futbolcu, Huzur Polis Merkezi’ne başvurarak kendilerini kesici aletle yaraladığı iddiasıyla Amedsporlu Mansur Çalar’dan şikayetçi olmuştu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Çalar, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada iki gün en yakın kolluk birimine giderek imza atması şartıyla serbest bırakılmıştı.

Amedspor Kulübü Başkanı Ali Karakaş ise ‘jiletle yaralama’ iddialarını reddederken, ”Eğer böyle bir jilet ve yaralama varsa karşı takımın oyuncuları neden buna itiraz etmediler? 90 dakika oynadıktan sonra neden bu itirazı yaptılar?” demişti.

İsmail Saymaz uyardı: Futbol maçından Türk-Kürt husumeti çıkarmak, yapılabilecek en büyük ihanet