Kutlamaya Alişan'ın annesi Suzan Tektaş, babası Mehmet Tektaş; Buse Varol'un annesi Birsen Özgen ile kardeşi Kaan Varol ve çocukların dadıları katıldı.

Alişan, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflara "3 yaşına bastı benim kızım..Sağlıkla, huzurla nice yaşların olsun canım kızım..Seni hepimiz çok seviyoruz ve Allah ömür verdikçe yanında olacağız..Sen bizim minik prensesimizsin canım Eliz’im..Güzel yazılar yazsın sana Allah’ım İnşallah..İyi ki doğdun, doğum günün kutlu olsun Eliz’im" notunu düştü.

Buse Varol ise "Benim minik kızım, sarı şekerim, inci tanem, pamuk ellim iyi ki doğdun. Sana olan sevgimi kelimelerle anlatmam mümkün değil... Söyleyebileceğim tek şey hayatın boyunca hep içinden geldiği gibi sağlıkla ve mutlulukla yaşa. Ben, baban ve abin seni çok ama çok seviyoruz. İyi ki Eliz" notuyla paylaştı.

Buse Varol daha önce Eliz'in 1. yaşını görkemli bir parti ile kutlamıştı ancak bu durum, Temmuz 2021'de oğlu Selçuk Tektaş'ı kaybeden Suzan Tektaş ile gelininin arasını açmıştı. Ancak Varol, konuyla ilgili olarak "Eliz'in oteldeki doğum gününü Alişan organize etti. Selçuk'un eşi Merve de gelecekti. Son anda istemediler saygı duyuyorum. Ne Merve'yi ne de kızları asla sorun konusu yapmadım. Suzan anne ile bir sorunumuz yok. Her şeyin üzerine yemin ederim. Beni kimse eve davet etmedi. Ben asla böyle bir kız değilim, hepsinin acısına saygı duyuyorum ama Eliz asla bir daha 1 yaşına giremeyecek" demişti.