Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısında açıklamalarda bulundu.

Koç'un açıklamaları şu şekilde;

9. seneye şampiyonluk özlemimiz taşındı. Son 12 yılın en iyi puan ortalamadı, 122 gol… Son 5 yılın şampiyonundan daha çok puan topladık. Avrupa’da 50. sıralara geldik. Sevilla’yı tek yenen takımız. 10 yıldır alamadığımız Türkiye Kupası’nı aldık. Bu açıdan bakarsak başarılı bir sezonu geride bıraktık.

Derbi performansı… Büyük bir şampiyonluk beklentisi, erken şampiyonluk sözleri… Dünya Kupası’na kadar çok iyi oyun tarzı. Düşme hattındaki takımlara sahamızda kaybettiğimiz puanlar… Bu taraftan bakınca da başarısız bir sezon denilebilir.

Herhalde bahtımız, şansımız da yaver gitmiyor. Vitor Pereira ile 3’lü savunma oynuyor diye yolları ayırdık. Hayatında 3’lü oynatmamış hoca, bizde 3’lü oynatmaya başladı. Hoca ile ilk konuşurken ilk sorumuz ‘3’lü oynatmıyorsun?’ dimi oldu. ‘Neden böyle yapıyorsun?’ dediğimiz de ise  ‘Siz anlamıyorsunuz, ben 3’lü oynatmıyorum’ dedi. Bu da bize nasip oldu.

Bu sene şu ana kadar iyi bir transfer planlaması yaptık. İsmail Kartal, Mario Branco, yardımcısı Okan Özkan ve Selahattin Baki ile yoğun bir çalışma yaptık.  2-3 tane daha nokta atışımız var, onları da inşallah önümüzdeki haftalarda halledeceğiz.

5 YILDIZ AÇIKLAMASI

Bu sene şu ana kadar iyi bir transfer planlaması yaptık. İsmail Kartal, Mario Branco, yardımcısı Okan Özkan ve Selahattin Baki ile yoğun bir çalışma yaptık.  2-3 tane daha nokta atışımız var, onları da inşallah önümüzdeki haftalarda halledeceğiz