Kulüpler Birliği üyeleri Maslak’taki merkezinde toplandı. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'da katıldı.

 TRT Spor’un haberine göre Ali Koç’un toplantıdan sonraki açıklamaları şöyle;

Pazartesi akşamı hepimizin gözü önünde yaşanan olaylar, tüm ülkemizi derinden yaralamıştır. Aynı zamanda ülke futbolunun marka değerine zarar verilmiştir. Böyle bir şiddet içeren olayın amasız fakatsız olarak kabul edilmesi mümkün değildir. Halil Umut Meler’in yaşadıkları hepimizin içini acıttı.

Halil Umut Meler’in sağlığına kavuşmasını ve yeşil sahalara dönmesini istiyoruz. Türkiye’nin önemli hakeminin kararını gözden geçirip, sahalara dönmesini diliyoruz.

Gün büyük bir cesaretle birikmiş sorunların üzerine gitme ve bir daha benzerlerinin yaşanmaması için ne adım atmak gerekiyorsa onu atma günüdür. Buralara nasıl geldiğimizi iyi anlamamız lazım. TFF, MHK, hakemler, kulüpler, taraftarlar, oyuncular, teknik direktörler… Hepimiz bu son yaşananlardan sonra Türk futbolunun nereye geldiğini düşünmek zorundayız.

Süresiz erteleme kararı… Maçlar hemen salı günü başlamaz. Herhalde kafasında başka bir takvim vardı. Sonrasında aklı selim kazandı.

Fenerbahçe’nin takım otobüsü kurşunlandı. 50 kişi vardı otobüste. Viyadükte kurşunlandı. Hala faili meçhuldür. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ayıbıdır. Defalarca söyledim. Orada bile maçlar oynandı. ‘Fenerbahçe sahaya çıkmazsa cezalara katlanır’ dendiği bir ortamda süresiz erteleme kararı acele verilmiş bir karardır. Ama saygı duymak zorundayız.

Passolig mümkünse kaldırılsın dedik. Yeni bir ihaleden ziyade mümkünse tamamen kaldırılmasını istedik.