Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"Koskoca sezonda sadece 1 kırmızı kart aldılar. Avrupa'da ise 4 kırmızı kart gördüler, oynadıkları maç sayısı belli. Biz ise 5 kırmızı kart aldık. Trabzonspor maçına 9 sarı kart sınırında oyuncuyla çıktık. Ben tarihte ilk defa böyle bir şey görüyorum. Şeytan ayrıntıda gizli.

Fenerbahçe'nin kötü bir sezon geçirdiğini söyleyen varsa iyi niyetli değildir. Olağanüstü bir sezon geçirdik. Fenerbahçe 102 puan alsa, rakiplerimize 103 puan kazandırırlardı.

Gelecek sezon çok şey olacak. Hatta çok şey olmaya başladı bile. 2 Nisan'da kongre çağrısı yaptıktan sonra 12 Süper Lig kulübü imza toplamaya başladı. Birçok kulübe baskı yapıldı ve imzalarını geri çekmek zorunda kaldılar. Bu günler yakında geçecek.

Fenerbahçe tarihinin en iyi kadrosunu kurduk. Bu kadro tarihin en iyi sonucunu elde etti. İnşallah bu kadroya 3-4, belki 5 ilave yapacağız. Kanatlara takviye lazım. Oyuncularımıza birçok teklif geliyor.

Ben şahsen çok daha hırslıyım ve inançlıyım. Geçen sezon da ezici bir futbol oynadık, ama bir noktadan sonra sarsıldık. Bu sezon rekorlar kırdık ve son haftaya kadar geldik ama sistemi yenemedik.

Size şunu temin edebilirim: Diğer aday kazandığı takdirde, camiayı kenetlemek için elimizden gelen desteği vereceğimizden şüpheniz olmasın."