Kılıçdaroğlu’na Ozan Arif tepkisi: Pir Sultan Abdal ile aynı yere konamaz

Ozan Arif adıyla tanınan Arif Şirin’in, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi isimlerden farksız olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Alevi sanatçılar tepki gösterdi.

‘DİĞER OZANLARDAN HİÇBİR FARKI YOK’

Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü meclis grup toplantısında yakın zamanda hayatını kaybeden Ozan Arif’in ‘Ülkücü’ isimli şiirini okumuş ve “Ozan Arif’in diğer ozanlardan hiçbir farkı yok. Aşık Veysel gibi, Pir Sultan Abdal gibi, Erzurumlu Emrah gibi, Neşet Ertaş gibi” ifadelerini kullanmıştı.

Alevileri hedef alan Maraş-Çorum katliamlarını gerçekleştirenler ve Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ı öven şarkılarıyla tanınan Ozan Arif’le ilgili CHP liderinin bu sözlerine Alevi derneklerinin ardından Alevi sanatçılardan da tepki geldi.

‘UMUDUMUZU KIRMAYA ÇALIŞIYOR’

Gazete Duvar’dan Anıl Mert Özsoy’un haberine göre sanatçı Hüseyin Turan, Kılıçdaroğlu’nun bakış açısının rahatsızlık verici olduğunu belirterek, “Muhalefetin bu durumuna alıştık, şaşırmıyoruz. Kılıçdaroğlu bir kez daha umudumuzu kırmaya çalışıyor. Neşet Ertaş ve Pir Sultan Abdal ile Ozan Arif aynı yere konamaz” dedi.

Pınar Aydınlar da, “Tarihsel değerlerimiz hiçbir oy politikasına alet edilmemeli. Siyasiler bu değerlerimize karşı daha dikkatli olmalı” diye konuştu.

Erdal Erzincan ise CHP liderine, “Bir yanında ‘Bozanlar’ varken diğer yanında ‘gerçek ozanlar’ durmaz” diye seslendi.