Hatice Çarpar, tanınan adıyla Hatice, 6 Aralık 1978'de İzmir'in Narlıdere ilçesinde doğdu. Küçük yaştan beri müzikle ilgilenen Hatice, düğünlerde amatörce şarkı söyleyerek başladığı müzik kariyerine, "İner misin Çıkar mısın?" isimli yarışma programında müzik alanında birinci seçilerek ilk adımı attı.

Kariyerinin yanı sıra aşk hayatıyla da gündeme gelen ünlü şarkıcı, katıldığı programda yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. 90'lı yılların ünlü ismi Hatice, katıldığı programda Kerimoğlu’nun sorularını yanıtladı ve kendisinden 10 yaş küçük sevgilisi Ali Kemal Sarı ile ilişkisi hakkında konuştu.

"Sevgilim beni aldatmaz," diyen Hatice, Ali Kemal'le bir yıldır görüşemediklerini, ondan önce ise sürekli görüştüklerini belirtti. "Sevgilimi bir kadınla yatakta görsem bile asla aldattığına inanmam. Asla yapmaz. Zaten Ali Kemal aldatırsa ben cinsiyet değiştiririm! Ona o kadar güveniyorum," dedi.

Sevgilisine çok güvendiğini ifade eden Hatice, "Ali Kemal Bey ile ilişkimiz ve güvenimiz öyle ki, bir gün beni aldattığını gözlerimle görürsem, gerçekten gider cinsiyet değiştiririm. Ali Kemal, artık benim son noktam, eğer ki bir aldatma söz konusu olursa yemin ediyorum erkek olurum, bir daha da asla evlenmem," dedi.

Tüp bebek konusuna karşı olan Hatice, "Ben asla istemem, dalından meyveyi yemek varken neden gidip manavdan alayım," diyerek, evlilikte çocuğa önem verdiğini ve çocuksuz evliliği saçma bulduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Bayhan'ın son zamanlarda popüler olan "Tiryakinim" cover'ını beğenmediğini belirten ünlü şarkıcı, Bayhan hakkında "koyun gibi söylemiş" demişti. Söylediklerinin arkasında duran Hatice, "Evet, söyledim ve yine söylüyorum, benim babam kuzu yetiştirirdi, onun sesini duyunca direk o kuzular aklıma geliyor, babamın koyunu çıktı diyorum. Ben bu şarkıyı dinlerken çok keyif alırdım ama Bayhan olmamış, söyleyememiş," diyerek sözlerini yineledi.