Akşener’in ‘Mersin krizi’ yorumu: İğrenç işlerin ve paranın döndüğü bir olay

0
47

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de yaşanan ‘aday gösterememe’ krizi için “İğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu” dedi.

MHP’den İyi Parti’ye geçen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın adaylık başvurusu evrak teslimatının saat 17:00’den sonra yapıldığı gerekçesiyle İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmemiş, İYİ Parti Mersin il başkanı görevden alınmıştı.

Bunun üzerine Kocamaz, Demokrat Parti listesinden aday gösterilmişti.

‘İÇİMİZDEN VURULDUK’

Gazete Duvar’ın haberine göre, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Çalar Saat’ programına konuk olan Akşener,  “Kocamaz’ın yaşadığı süreç ibret oldu. Mersin’de biz içimizden vurulduk” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı şu ifadeleri kullandı: “Son birkaç seçimde proje yerine insanların kamplaştırıldığı, zehirli bir dilin meydana geldiği bir süreç bu. Kocamaz’ın müracaatı ile ilgili il başkanı arkadaş müracaatı yapmadı. Suç duyurusunda bulunduğumuz, iğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu. Mersin İl Seçim Kurulu 17.26’da eliyle kargacık burgacık bir yazıyla bir müracaatı kabul etti”

‘MHP’Lİ TUNA’NIN ORGANİZE ETTİĞİ 15 KİŞİ İTİRAZDA BULUNDU’

Akşener şunları söyledi: “Kıran kırana bir seçim var. MHP adayının attığı bir tweet var. Hamit Tuna’nın attığı tweet. Diğer taraftan 17.26’da kapıların kapanması gereken bir de 17.50’de yetki verdiğimiz biri… Bu insanları biz 17.50’de görevden aldık. İYİ Parti’nin adayı yok. Bunu anladık. Demokrat Parti adayı istifa etti oradan müracaat etti. İddiaya göre Hamit Tuna’nın organize ettiği 15 kişi itiraz etti. Centilmenlik olması gereken bir seçimde bir adayı komplo kurarak seçim dışına atmayı Mersinlilerin ferasetine sunuyorum.”

Adaylığına itiraz edilen Kocamaz: Derdiniz ne? Bizden daha ne istiyorsunuz?

‘Mersin krizi’nde mutlu son: Kocamaz’ın DP’den adaylığı kabul edildi

İYİ Parti’de ikinci ‘Mersin krizi’

Akşener: İyi Parti’ye yapılan operasyonların faillerini çok iyi biliyoruz