Meral Akşener’den Erdoğan’a FETÖ sorusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın açıklaması yaptı. Akşener “0 günde Erdoğan’ın kulağına kim ne fısıldadı? Bunun cevabının aziz ve gazi milletimize verilmesi gerekir. Sandık başkanlarının asker olduğuna dair biri şikayet var. Köylerde sandık başkanı olan imamlar var. Bunları kim tayin etti? Sistemi niye değiştirdiniz? Neden FETÖ ile doğru düzgün mücadele etmiyorsunuz?” sorusunu sordu.

İŞTE AKŞENER’İN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI

“Bu seçim sonu belli olmayan bir problem haline geldi. Buradan Erdoğan’a sesleniyoruz. Partilerimiz olarak yardımcı olmaya hazırız. 17 yıldır memurların işi alımı sizde. 17 yıldır bu ülkede seçim yapılıyor. AK Parti kazandığında seçim güvenliği muhteşem, başka aday kazanırsa hile var. Sandık güvenliğini sağlayamadıysanız sorun sizde. İkamet zorunluluğunu biz mi kaldırdık? Siz kaldırdınız. Yıldırım bin oyla, iki oyla kazansaydı biz bunu konuşacak mıydık?

Bugün İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Türkiye’de böyle bir şey Evren döneminde bile görülmedi. Bir şey daha var. Zarflara hepimiz oy kullandık. “24 ilçe aldık, belediye meclis üylerinin de çoğunluğu bizde” dedi. Aynı zarftan çıkan belediye meclis üyelerini kabul edip nasıl İstanbul başkanını kabul etmiyorsunuz?

Aradan geçen zaman içinde ne oldu, kim ve kimler kulağa ne fısıldadı ki bugün bu noktaya geldik. 10 günde Erdoğan’ın kulağına kim ne fısıldadı? Bunun cevabının aziz ve gazi milletimize verilmesi gerekir. Sandık başkanlarının asker olduğuna dair biri şikayet var. Köylerde sandık başkanı olan imamlar var. Bunları kim tayin etti? Sistemi niye değiştirdiniz? Neden FETÖ ile doğru düzgün mücadele etmiyorsunuz?  Partisi bizim evimizde kuruldu. Erdoğan o zaman o gruba uzaktı. O masaya nasıl oturdu. Hem eğitimi, yargıyı teslim ettirdi.

‘MEKTUBU GERİ ÇEKEN İRADE KİMDİR’

İYİ Parti’nin verdiği iki araştırma önergesini reddettiniz. Meral Akşener’in FETÖ ile mücadele komisyonuna tanık olarak dinlenme için karar verildikten sonra davet mektubunu geri çeken irade kimdir?

Türkiye’de 10 gün boyunca bir kaos yaşanmaktadır. İnsanların umutlar, neşesini ortadan kaldırdı.Sayın Erdoğan ergen tribini, ergen sinirini milletimizden çıkarmak istiyorsa yanlıştır.  İçişleri Bakanlığına yakışmayan Karamollaoğlu ve Akşener’in Kandil’de anlaşma imzaladı diyenlere fatura kesilmelidir. Millete ‘öküz’ diyene fatura kesilmelidir. ” dedi.