Akşener: Erdoğan beni Mehmet Cengiz zannetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya’da ortak miting düzenledi. Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine tazminat davası açtığını hatırlatarak “Beni zahir Mehmet Cengiz zannetti. Sayın Erdoğan olsa dükkan senin. Ama yok emekli maaşıma haciz koydurursun olur biter. Çok kızdıysa terörist işine söyleyeyim mi var […]

Gündem Akşener: Erdoğan beni Mehmet Cengiz zannetti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya’da ortak miting düzenledi. Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine tazminat davası açtığını hatırlatarak “Beni zahir Mehmet Cengiz zannetti. Sayın Erdoğan olsa dükkan senin. Ama yok emekli maaşıma haciz koydurursun olur biter. Çok kızdıysa terörist işine söyleyeyim mi var mısınız? Antalya’nın teröristleri nasılsınız, iyi misiniz?” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde işbirliği yapan CHP ve İyi Parti, ortak mitinglerinin dördüncüsünü Antalya’da düzenlendi.

“EMEKLİ MAAŞIMA HACİZ KOYDURUR OLUR BİTER”

Kürsüye birlikte çıkan iki lider kalabalığı selamladıktan sonra ilk konuşmayı Akşener yaptı. Akşener, Denizli mitinginde söylediği “Teröristleri nasılsınız” sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine 250 milyon TL’lik tazminat davası açtığını belirterek “Beni zahir Mehmet Cengiz zannetti. Sayın Erdoğan olsa dükkan senin. Ama yok emekli maaşıma haciz koydurur olur biter. Çok kızdıysa terörist işine söyleyeyim mi var mısınız? Antalya’nın teröristleri nasılsınız, iyi misiniz? Battı balık yan gidermiş, bir dahakine 500 milyon versin” dedi.

“ERDOĞAN’IN SÖZÜ BİTTİ”

Belediye başkan adaylarının rakibinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyleyen Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“Peki Sayın Erdoğan yerel seçimleri neden bir savaş alanına dönüştürmek istiyor? Çünkü söz bitti, kutuplaşacak. Yanan mutfak, çiftçinin öldürülmesi bunlar konuşulmayacak. Onun için savaş alanına çevirdi ortalığı. Burayı şereflendirdiniz ilgili arkadaşın sinirlerini yineden bozdunuz. Bana ve Sayın Kılıçdaroğlu’na PKK’lı dedi. Buradan kendisine sesleniyorum PKK’lı isnatında bulunmak çok ayıptır ayıp. Senin karşında Meral Akşener var. Hendekleri kazdıran sensin. Peki bu hendekleri 793 şehitle kapatan kim bu milletin evlatları.”

“MANSUR YAVAŞ APAÇIK TEHDİT EDİLDİ”

AKP’nin ekonomi politikasını eleştiren Akşener, “Domates üreticileriyle devlet kavga ediyor. Devletin görevi çiftçinin ucuza üretim yapmasını sağlamaktır. Mazottaki ÖTV’yi onlar indirmezlerse siz indireceğiz. Haşır haşır fabrika sattılar. Biz yeniden fabrikalar açacağız. Üretimi hem çiftçilikte hem tarımda hem de sanayide öne koyarsanız okumuş insana ihtiyaç duyarsınız. Üniversite gençlerimiz işsiz. KPSS’de hepsi haksızlıklara uğruyor. 17 yıl boyunca büyük bir imkan tanıdınız, yetmedi başkan yaptınız. Hani 24 Haziran’dan sonra her şey uçacaktı? Daha kötüye gittiniz. Antalyalılara bu arkadaş size ihanet etti. Ne istediyseniz verdiniz. Dün sizin arasındaydı milletin adamı dediniz milletin adamlığına ihanet etti. Bir kibir abidesi oldu. 31’inde hep beraber dediniz ki kibirlenme padişahım senden büyük Allah var Allah. O kulağı tekrar çekeceksiniz. Mansur Yavaş’ı bu şekilde apaçık tehdit edebilir mi? Bu kulağı çekeceksiniz” diye konuştu.

“TENCERE BÜTÜN İKTİDARLARI SALLAR”

Akşener, “31’inde her şey devam ettiği taktirde ertesi gün zam yağmuru ile kalkacaksınız. Tencere bütün iktidarları sallar, rahmetli Demirel’in bir sözü. O kulağı çekin, öyle çekin ki bu kulak morarsın. 31’i akşamı o kulak çekilmelidir” dedi.

Akşener’in ardından kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  insanların inancının siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirterek “Biz insana saygılıyız. Kimsenin kimliğini yaşam tarzını siyasete alet etmeyiz” diye konuştu.

“3600 EK GÖSTERGE İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİM”

“17 yılın sonunda bu güzelim insanlar soğan kuyruğuna girdi” diyen Kılıçdaroğlu, Sakarya’daki tank fabrikasının yüzde 49.9’unun Katarlılara satıldığını belirterek “Buna asla izin vermeyin. İlk önce gideceksiniz sandığa demokrasi için huzurlu Türkiye için oy vereceksiniz” dedi.

Ekonominin battığını söyleyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Ekonomi deseler batmış. Çiftçinin esnafın sanayicinin durumu iyi diyemiyorlar. Herkesi suçlamaya başladı. Şu terörist bu terörist şu şunu yaptı bunu yaptı oturduğun koltuk işgal ettiğin koltuk Cumhurbaşkanlığı koltuğu. Oradan temiz mesajlar vereceksin. İnsanların inancını siyasete alet etmeyeceksin. Hepimiz faniyiz. Dinden imandan bahsediyorlar ama Yunus Emre’yi bilmiyorlar Yörükler’i bilmiyorlar. İşsizlik var. 1 milyon hanede akşam evde tencerenin kaynamaması ne demektir? Onların bundan haberi yok. Onlar sarayda oturuyorlar. Onların keyfi yerinde. Ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim. Milliyetçi olmak için bayrağını vatanını seveceksin. Milliyetçi olmak için kendi ülkenin silah fabrikalarını yabancı orduya satmayacaksın. Çiftçinin emeklinin durumunu biliyorum çöpten kağıt toplayıp geçimini sağlayanların durumunu biliyorum. Asla umutsuz değiliz. Sevgiyle dostlukla sandığa gideceğiz şöyle bir kulaktan tutacağız ve gereğini yapacağız.”

EYT ile ilgili verilen kanun teklifine AKP ve MHP’ milletvekillerinin ret oyu verdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Onlar size ret veriyorsa siz de sandıkta gereğini yapacaksınız. Polis kardeşlerimin 3600 ek göstergesini her seferinde seslendirdim. Kanun teklifi verdim onu da söyleyeceğim” şeklinde konuştu.

CHP ile İyi Parti, daha önce, Denizli, Aydın ve Balıkesir’de ortak miting düzenlemişti.

MEHMET CENGİZ KİMDİR?

25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sırasında, sosyal medyaya sızdırılan tapelerde, inşaat, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Mehmet Cengiz’in  “Milletin a… koyacağız” dediği ortaya çıkmıştı. Bu sözlerinin medyada yer almasının ardından açıklama yapan Cengiz, bu sözleri söylediğini kabul etmişti.

 

En çok okunan haberler

AKP içinden sızdı: Erdoğan istifa ediyor!

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, AKP kaynaklarından aldığı kulisini paylaştı.

MHP’de kriz kapıda: Bahçeli’ye rakip çıktı

Orhan Uğuroğlu, Nidai Seven’in Devlet Bahçeli’ye rakip olduğunu yazdı ve kendisiyle yaptığı röportajı köşesine taşıdı.

Molla açılımı: Devlet kadrolarına atandılar

Kamuoyunda “melle açılımı” olarak bilinen uygulama da sonrası medreselerden resmi kadrolara 51 imam atandığı ortaya çıktı.

Fox Tv’de Peş peşe istifalar geldi!

Disney ile 21. Century Fox şirketlerinin birleşmesi sonucu oluşturulan yeni yapılanma bir taraftan da beraberinde küçülmeyi getirdi. Genel Yayın Yönetmenliği'ni Doğan Şentürk'ün yaptığı FOX Haber'de 3 ayrılık birden yaşandı.

Ankara Büyükşehir’deki istifa için açıklama geldi

Mansur Yavaş'la ters düştüğü için kısa süre önce getirildiği BELPLAS yönetim kuruluğu üyeliğinden istifa eden İYİ Partili Faruk Köylüoğlu, göreve getirmeye çalıştığı isimleri sadece İYİ Partili oldukları için tercih etmediğinin mesajını verdi.

Güncel

O sözlere fezleke hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturuyor” sözleri nedeniyle fezleke hazırlandığı ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında,...

İBB’de ihale vurgunu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 23 Haziran seçiminden 5 gün önce 2.2 milyon liralık ihale düzenlendiği ortaya çıktı. İhaleyi düzenleyen iştirak şirketi yönetiminin sözleşme imzalandıktan sonra...

Direnişe Tırlı Önlem

Sendikalı oldukları gerekçesiyle 47 işçiyi çıkaran Petlas Fabrika önünde eylem yapılmasını önlemek için tırlarını fabrika girişine yığdı. İşten çıkarılan işçiler ise Anıt Meydanında imza...

Fox Tv’de Peş peşe istifalar geldi!

Disney ile 21. Century Fox şirketlerinin birleşmesi sonucu oluşturulan yeni yapılanma bir taraftan da beraberinde küçülmeyi getirdi. Genel Yayın Yönetmenliği'ni Doğan Şentürk'ün yaptığı FOX Haber'de 3 ayrılık birden yaşandı.

Mahir Boztepe: Davutoğlu krizini ABD yanlıları köpürtüyor

RS FM’de yayımlanan, Yavuz Oğhan’ın İsmail Saymaz ve Akif Beki ile yaptığı “Bi De Bunu Dinle” isimli program, dün Sputnik yönetiminin aldığı kararla bitirildi.

İYİ Parti’den açıklama

Erdoğan’ın ‘Türkiye İttifakı’ başlığı altında CHP ve İYİ Parti’ye bakanlık teklif ettiği ve ilk görüşmenin Akşener ile Arınç’ın arasında gerçekleştiği iddia edilirken İYİ Partiden...

Marvel, yeni filmlerini duyurdu

Avengers filmleri ile tanıdığımız Marvel, yeni film evresini San Diego Comic Con'da resmen duyurdu. Tarihi kesinleşen projeler Marvel hayranlarını heyecanlandırdı. Black Widow: Filmin başrollerinde Scarlett...

O sözlere fezleke hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, “FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturuyor” sözleri nedeniyle fezleke hazırlandığı ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında,...

İBB’de ihale vurgunu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde 23 Haziran seçiminden 5 gün önce 2.2 milyon liralık ihale düzenlendiği ortaya çıktı. İhaleyi düzenleyen iştirak şirketi yönetiminin sözleşme imzalandıktan sonra...

Aigai Antik Kenti’nde 3 bin mezar belgelendi

Aigai Antik Kenti'nde bulunan 3 bin mezar tarihe ışık tutacak Manisa'nın Yunusemre ilçesi Yuntdağ Köseler Mahallesi yakınında bulunan Aigai Antik Kenti'nde 2019 yılı kazı çalışmaları...

Çoban Ateşi Hareketi partileşiyor

Eski bakan Serdaroğlu, birçok ilde örgütlenen hareketin yeni bir adım atacağını belirtti Öncülüğünü eski bakanlardan Rıfat Serdaroğlu’nun yaptığı merkez sağ çizgideki Çoban Ateşi Hareketi, İstanbul’da...