AKP’nin küçük ortağından Ekrem İmamoğlu açıklaması: Bundan belediye başkanı olmaz

MHP Genel Başkanlığı görevini AKP’ye hizmet etmek üzere sürdüren Devlet Bahçeli, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Bahçeli, ”Bundan belediye başkanı olmaz” ifadesini kullandı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

”Türkiye’deki siyasi gelişmeler takip edilmektedir. Özellikle YSK’nın itirazlara cevabı beklenmektedir. Başarı sağlamış belediye ve il başkanlarımız ortak toplantısı 19 Nisan günü Antalya’da yapılacaktır. Cumartesi ve Pazar devam edecek. Belediye başkanlarımızın birbiriyle tanışması ve MHP’nin belediyecilik anlayışı üzerinde durulacaktır.

Rakamları görmeden, bilmeden niyetler üzerinde değerlendirme yapanları her akşam TV’de takip ediyoruz. Millet iradesi doğru değerlendirmeyi yapmıştır. YSK’nın açıklamaları sonrasında resmi gazetede yayın yapılacaktır. İl genel meclis üyesi oylarını yok farz ederek, belediye meclis üyelerini yok farz ederek yorum yapanlar kamuoyu araştırmaları nezdinde iflas etmiş insanlardır.

Çok büyük bir iddia. Seçimin adaleti, güvenliği açısından çok önemli önemli insanların böyle iddialarla muhatap ediliyorsa ispat sunulmalıdır.

Mazbatayı stadyuma taşımak taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Bundan belediye başkanı olmaz.”