AKP’li aday: CHP ve DSP’ye oy verenler gerçek MHP’li değil, oradakiler menfaat kitlesi

AKP Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, “CHP ve DSP’ye oy verenlerin gerçek MHP’li olduğuna inanmıyorum” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında yaptığı konuşmada, MHP ile çok güzel bir ittifak sağladıklarını dile getiren Vural şunları söyledi: “Biz Meclis üyelerimizi seçerken de bu güzel ittifakı gösterdik. Adalar’da MHP seçmen sayısı çok değil aslında. Ama mevcut olanı da korumak durumundayız. CHP’ye ve DSP’ye destek veren insanlar var. Gerçek MHP’li siyasi liderinin destek verdiği yere destek vermelidir. DSP’ye oy veren bir kitle olduğu söyleniyor. Onunda çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü oradaki kitle bir menfaat kitlesidir. Bu kişinin zihniyeti ile alakalı. O tarafa giden arkadaşların da MHP’nin itibarını zedelediğini düşünüyorum.”

“Bizim Türk-Kürt, hiçbir kesim için ayrımımız yok. Bütün kardeşlerimize kapımız açık” diyen AKP’nin Adalar adayı şöyle devam etti: “Adalar’daki HDP seçmeni, diğer bölgelerdekine benzemez. HDP seçmeninin bir grubu, muhafazakar Kürt kardeşlerimizin oluşturduğu Anadolu kültürünü buraya taşımış insanlar. Bir kısmı da kentsel dönüşüme evlerini sokarak gelen insanlar. Muhafazakar Kürt kardeşlerimizin HDP zihniyetiyle tamamen kandırıldığına inanıyorum. AK Parti’nin onlara vermediği herhangi bir şeyi HDP verebilmiş değildir. Bizim kendi içimizde Türk-Kürt ayrımımız yoktur. Bizim onlar için verdiğimiz ayrı bir savaş vardır. Bunu belli bir kesim anlıyor. Onlara sadece sandıkta değer veren zihniyet, gerçek hayatta değer vermiyor.”