AKP’nin 23 Haziran için son çaresi ‘İmralı’

HDP’nin İstanbul’da “AKP’nin kaybetmesi” stratejisi ve Cumhur İttifakı’nın İmamoğlu’nu yıpratma çabasının sonuç vermemesi iktidarı İmralı’ya yöneltti. Terör örgütü lideri ile görüştürülen Doç. Dr. Özcan, “Öcalan HDP’ye, ‘23 Haziran’da tarafsız kalın’ çağrısı yaptı” dedi. Görüşmeyi Erdoğan da doğruladı. Erdoğan, “İktidar mı gönderdi” sorusuna “Derdimiz o değil. Öcalan ile Demirtaş arasında iktidar mücadelesi var. Öcalan’ın HDP’ye kesin […]

Gündem AKP'nin 23 Haziran için son çaresi 'İmralı'

HDP’nin İstanbul’da “AKP’nin kaybetmesi” stratejisi ve Cumhur İttifakı’nın İmamoğlu’nu yıpratma çabasının sonuç vermemesi iktidarı İmralı’ya yöneltti.

Terör örgütü lideri ile görüştürülen Doç. Dr. Özcan, “Öcalan HDP’ye, ‘23 Haziran’da tarafsız kalın’ çağrısı yaptı” dedi. Görüşmeyi Erdoğan da doğruladı. Erdoğan, “İktidar mı gönderdi” sorusuna “Derdimiz o değil. Öcalan ile Demirtaş arasında iktidar mücadelesi var. Öcalan’ın HDP’ye kesin tavrı var” diye konuştu. “Terörist” demekten kaçınan Erdoğan, “Apo” ya da “Öcalan” ifadelerini kullandı.

HDP’nin İstanbul’da “AKP’nin kaybetmesi, demokrasi güçlerinin kazanması” stratejisi ve Cumhur İttifakı’nın, seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yıpratma çabalarının sonuç vermemesi iktidarı İmralı’ya yöneltti. İktidara yakın Sabah gazetesi yazarı Okan Müderrisoğlu’nun terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın “HDP’nin nötr kalmasını düşündüğünü” ve kendisiyle görüşen avukatlarının “vakit geçirmeksizin açıklama yapması gerektiğini” yazmasının ardından dün akşam dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İmralı’ya gönderilen Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, Öcalan’ın “HDP’ye İstanbul seçiminde tarafsızlık çağrısı yaptığını” ileri sürdü.

HDP kaynakları “Kesinlikle itibar etmiyoruz

HDP kaynakları “Kesinlikle itibar etmiyoruz. HDP seçmeninin kafasını karıştırmak için yapılmış bir hamle” değerlendirmesini yaptı. İmralı’ya Öcalan’la bağlantısı olmayan bir kişinin gönderilmesi sorgulanırken, avukatlar bugün açıklama yapacaklarını duyurdu. Çıkan haberlere ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de “Son yapılan görüşmenin açıklamasını yarın avukatları yapacak. Kısa bir notunun olduğu ve bu notta da özellikle demokrasi ittifakı, demokratik müzakere gibi geçmişte yaptığı 3 açıklamanın çerçevesinde açıklamalarının olduğu bilgisi geldi. Dolayısıyla Anadolu Ajansı’nın açıklamasına itibar etmemek de yarar var” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ‘Apo’ dedi

Gelişmeler üzerine canlı yayında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özcan’ın ziyaretine ilişkin “İktidar mı gönderdi” sorusuna “Bizim derdimiz o değil. Bir iktidar mücadelesi var. Öcalan ile Demirtaş arasında” yanıtını verdi. Erdoğan “Öcalan’ın çok sert açıklamaları var. Demirtaş’a hesap sormaktan tutun dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Onların kendisine ihanet ettiği yönünde. Onların bu ihaneti sebebiyle kesin bir tavrı var” dedi. “Terörist” demekten kaçınan Erdoğan, “Apo” ya da “Öcalan” ifadelerini kullandı.

En çok okunan haberler

MHP: AKP’deki bölünme çok büyük

MHP kurmayları, AKP’deki bölünme hazırlığının çok büyük olduğunu, yüzde ikilik bir oranın dahi çok değerli olacağını söyledi.

Yeni Akit yazarından baro başkanlarına: Genelev patroniçesinin binası size çok bile!

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Beştepe’deki Adli Yıl Açılışı’na gitmeyeceğini açıklayan baro başkanlarını bugünkü yazısında hedef aldı. Karahasanoğlu, “Külliye neyinize, genelev patroniçesinin binası size çok bile!” dedi.

Doğu Perinçek: ‘Ekmek teknemizi savunan Ergün Atalay ile birlikteyiz’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in hükümet ile Türk-İş arasındaki tartışmalara konu zam pazarlığına ilişkin yorumu dakikalar içinde gündeme oturdu.

Yandaş medyanın İBB’den musluğu kesildi: İşten çıkarmalar başladı!

Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV'yi bünyesinde bulunduran TürkMedya'da dün itibariyle geniş çaplı tenkisat başladı.

İBB’de Baraçlı yolsuzluğu: 14 milyon TL

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, AKP'nin İBB'deki vurgununu yazdı.

Güncel

Davutoğlu ve Soylu o otelde ne görüştü?

Davutoğlu, Türkiye siyasetinde kritik toplantılara ev sahipliği yapan Bolu Abant’taki bir otelde dün çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

İBB’de Baraçlı yolsuzluğu: 14 milyon TL

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, AKP'nin İBB'deki vurgununu yazdı.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Demirtaş bir arada

Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş Bakırköy'de bir restoranda buluştu. Buluşmaya Selahattin Demirtaş'ın kız kardeşi Av. Aygün Demirtaş da katıldı.

Türk-İş Başkanı: ‘Bana saldıranlar terörü destekleyen gruplardır’

Kamu işçileri için kendi konfederasyonun taleplerinin dahi çok altında bir anlaşmaya imza atan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur” dedi. Vatandaşın ve işçinin TÜİK’in enflasyon rakamlarına inanmadığını iddia etti.

Savunma boyun eğmedi!

Türkiye'de yargı bağımsızlığının tarihe karışmasının bu yıl Saray'da kutlanmak istenmesi baroların isyan bayrağı açmasına neden oldu. Dev barolar peş peşe 'Boyun eğenlerden değiliz' derken davete tek başına katılacağını açıklayan Metin Feyzioğlu'nun başkanı olduğu TBB'nin hangi temsille Saray'a gideceği merak ediliyor

ABD’den müşterek harekat merkezi açıklaması

ABD Avrupa Komutanlığı: Sınırdaki müşterek harekat merkezi için çabalar devam edecek.

Edremit Kitap Fuarı’nın programı belli oldu

17 Ağustos Cumartesi günü başlayıp, 25 Ağustos Pazar günü bitecek olan 3. Edremit Kitap Fuarı için geri sayım devam ediyor.

Davutoğlu ve Soylu o otelde ne görüştü?

Davutoğlu, Türkiye siyasetinde kritik toplantılara ev sahipliği yapan Bolu Abant’taki bir otelde dün çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

İBB’de Baraçlı yolsuzluğu: 14 milyon TL

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, AKP'nin İBB'deki vurgununu yazdı.

Atatürk ismi mahkemelik oldu!

CHPli Fındıklı Belediyesi, kaymakamlığın millet bahçesinin adını "Atatürk Parkı", içindeki millet kıraathanesinin adını ise "Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi" olarak değiştiren belediye meclisinin kararını idare mahkemesine taşıdı.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Demirtaş bir arada

Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş Bakırköy'de bir restoranda buluştu. Buluşmaya Selahattin Demirtaş'ın kız kardeşi Av. Aygün Demirtaş da katıldı.