AKP’liler, Saadet Partisi konvoyunun önünü traktörle kesti

0
41

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde AKP ve Saadet Partisi teşkilatları aynı cadde üzerinde bulunan seçim platformlarında aynı gün akşam saatlerinde buluşma düzenlemek isteyince arbede yaşandı.

Sözcü’de yer alan habere göre Saadet Partisi konvoyunun önünü traktörle kesen AKP’lilere polis müdahale ederken, yaşanan olayların ardından 3 araçta maddi hasar meydana geldi.

Düzenledikleri konvoyla Saadet Partisi seçim bürosunun önünden AKP seçim bürosuna geçen partililer, seçim bürosuna gitmekte olan Saadet konvoyunun önünü traktörle kesti.

Polis arabasından yapılan anonsta, traktöre daha önce bu alana girmemesi yönünde uyarı yapıldığı belirtilirken, bazı AKP’lilerin de partilileri sakinleştirmeye çalışarak yolu açmak için uğraştıkları görüldü.

Bir süre sonra açılan yoldan geçmekte olan bazı araçları “O bizden, vurmayın” diye bırakan partililer daha sonra diğer araçları yumruklamaya devam etti.

Her iki parti temsilcilerinden birçok kimsenin yakın akraba ilişkilerinin olduğu Cihanbeyli’de, yaşanan arbedenin ardından yaralanan olmazken 3 araçta maddi hasar meydana geldi.

Dilovası’nda ‘ev ziyareti’ gerginliği: AKP’li bir kişi havaya ateş açtı